Settings and search
Nasielski Ośrodek Kultury
Zadanie „Mam patent na kulturę – inicjatywy mieszkańców cz. II” polegał na realizacji zgłoszonych przez mieszkańców czterech oddolnych inicjatyw pozwalających na integrację lokalnej społeczności, zdobycie przez uczestników nowych umiejętności i wiedzy, wykorzystanie miejsc na terenie gminy Nasielsk z dużym potencjałem, ale dotąd słabo wykorzystywanych przy realizacji działań kulturalno-artystycznych oraz na nawiązanie partnerstwa z różnorodnymi podmiotami z terenu gminy Nasielsk działającymi nie tylko w obszarze kultury.
Inicjatywa nr 1.Pokolorujmy Nasielsk
Inicjator: nieformalną grupę gimnazjalistów Dream Team, którzy pragną zrewolucjonizować mentalność mieszkańców Nasielska
Głównym celem inicjatywy była integracja młodzieży z lokalną społecznością. Gimnazjaliści proponowali nowe formy artystyczne i edukacyjne, wywodzące się ze sztuki ulicy. W ramach projektu prowadzone były warsztaty z graffiti, stworzono wielkopowierzchniowy mural o tematyce historycznej, ogłoszono konkurs plastyczny. Finałem podejmowanych działań była gra miejska o tematyce historycznej oraz Wrześniowa Potańcówka.
Inicjatywa nr 2. Nasielska Fabryka Guzikowych Pomysłów
Inicjator: Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne Skafander
Projekt zainspirowany historią Fabryki Guzików w Nasielsku mający na celu poznanie historii fabryki. Założeniem projektu była organizacja w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych konkursu pt. „Fabryka Guzikowych Pomysłów”, warsztatów gry na grzebieniu oraz warsztatów teatralnych, których finałem było przedstawienie teatralne „Guzik z Pętelką”.
Inicjatywa nr 3. Biesiada Sierpniowa
Inicjator: nieformalna Grupa Sołecka (przedstawiciele wsi: Cegielnia Psucka, Studzianki, Budy Siennickie)
Celem inicjatywy była prezentacja wyrobów rękodzielniczych, produktów tradycyjnych i regionalnych wytwarzanych na terenie gminy Nasielsk. W ramach biesiady przeprowadzono zabawy animacyjne dla dzieci, warsztaty decoupage, szydełkowania i wyrobu biżuterii oraz prezentacja lokalnych artystów muzyków i karaoke, zabawa taneczna.
Inicjatywa nr 4. ŁapZaMajka
Inicjator: Dawid Domała
Celem było wyłowienie młodych talentów muzycznych poprzez przegląd muzyczny w dwóch kategoriach: raperzy/grupy wykonujące muzykę hip-hop oraz soliści/solistki śpiewające covery lub utwory własne. Dla zwycięzców przeglądu nagrodami były słodycze oraz sesja nagraniowa piosenek w profesjonalnym studiu nagraniowym z pod okiem doświadczonego realizatora dźwięku. Uczestnicy otrzymali płyty z nadrukiem.