Settings and search
MiniOFF-ca i Teatralne Dżdżownice
W Częstochowie zakończył się Poligon Kulturalny - warsztaty dla młodych animatorów zorganizowane przez Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater".
Podczas warsztatów można było dowiedzieć się, w jaki sposób przygotować dobry kosztorys projektu kulturalnego, a potem zdobyć pieniądze na jego realizację. Prowadzący tłumaczyli zarówno zawiłości związane z ZAiKS-em, jak i problemy komunikacji, reklamy oraz kontaktów z mediami.
Podczas każdego z trzech spotkań uczestnicy wykonywali - pod okiem trenerów - określone ćwiczenia w grupach. Był to trening przed finałem Poligonu, który odbył się 4 grudnia. Ostatnim zadaniem była bowiem prezentacja własnego projektu kulturalnego. Jury w składzie: Jan Brożyński, Adam Florczyk, Łukasz Majewski, Ewa Oleś i Magdalena Woch wybierało spośród 12 projektów przygotowanych w sumie przez 21 osób.
Główną nagrodę (ufundowaną przez Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater"), czyli 600 zł oraz realizację projektu w 2011 r., otrzymał duet Agnieszka Płuska i Kacper Zięba, autorzy projektu "MiniOFF-ca. Mały Festiwal Filmów Niezależnych" - za "profesjonalnie opracowany projekt, znajomość tematu oraz największe szanse realizacji".
II miejsce zajęła Kamila Misiak, która zaprezentowała projekt "Koncerty w planetarnej aurze" - za innowacyjność i w uznaniu już istniejącego projektu. Nagrodę w wysokości 400 zł ufundował Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.
- dla Iwony Jurczyk i Jakuba Jury (Międzynarodowy Festiwal Teatrów Studenckich "Teatralne Dżdżownice") - za ułańską fantazję i wiarę w możliwość aktywizacji częstochowskiego środowiska studenckiego;
- dla Ewy Wieczorek, Oliwii Brodowicz i Emila Borowieckiego (Street SLOT) - za nawiązanie do otwartej, ogólnopolskiej imprezy;
- dla Mateusza Zakłady (Strefa Dużej Kultury) - za najciekawszy pomysł mimo niedopracowania możliwości realizacji.
Relację z przebiegu warsztatów można znaleźć tutaj.