Settings and search
Żuławski Ośrodek Kultury w Nowym Dworze Gdańskim
W ramach projektu „Marzenia do spełnienia – kontynuacja” zrealizowano cztery inicjatywy lokalne o charakterze kulturalno-integracyjnym dla mieszkańców Gminy Nowy Dwór Gdański.
Inicjatywa nr 1: Razem dla Lubieszewa.
Inicjator: nieformalna grupa nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Lubieszewie
Opis inicjatywy: W świetlicy w Lubieszewie odbyły się warsztaty rękodzielnicze i kulinarne, integrujące szkołę i mieszkańców. Warsztaty poprowadziły nauczycielki z Szkoły Podstawowej w Lubieszewie i panie z Koła Gospodyń WIejskich w Lubieszewie. Wspólne, rodzinne spotkania miały za zadanie
wzmocnić współpracę szkoły ze społecznością lokalną w formie wspólnego działania, a także dać impuls młodym pokoleniom do zaangażowania na rzecz lubieszewskiej społeczności. W ramach inicjatywy odbyły się warsztaty makramy, stolarskie i kulinarne.
Odbiorcy inicjatywy: mieszkańcy Lubieszewa
Inicjatywa nr 2: Spotkajmy się kulturalnie w Marzęcinie.
Inicjator: mieszkańcy Marzęcina
Opis inicjatywy: W Marzęcinie mieszkańcy poprzez spotkania na warsztatach rękodzielniczych szukali wspólnego języka i wspólnych celów. W ramach inicjatywyzostały zrealizowane warsztaty z makramy i tworzenia zapachowych kompozycji z lokalnych ziół w postaci kosmetyków.
Odbiorcy inicjatywy: mieszkańcy Marzęcina
Inicjatywa nr 3: Kobiece jesienne spotkania.
Inicjator: nieformalna grupa mieszkańców Jazowej
Opis inicjatywy: W Jazowej dziewczyny z KGW zapragnęły zrobić coś dla siebie. Lata pandemii dały im w kość, ale nie chcą rezygnować ze swojej aktywności i poprzez warsztaty kulturalne chcą się wzmocnić, nauczyć czegoś nowego i być może coś zaplanować na przyszłość.
W ramach inicjatywy zrealizowanio warsztaty z tworzenia makramy i warsztaty wykonywania lokalnych ziół w kosmetykach.
Odbiorcy inicjatywy: mieszkańcy Jazowej
Inicjatywa nr 4: Grupa Rekonstrukcyjna - Żuławskie Młodziki.
Inicjator: samorząd uczniowski Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim
Opis inicjatywy: W ramach inicjatywa zrealizowano warsztaty dotyczące stroju osadnika żuławskiego i dawnego stroju żuławskiego, a także warsztaty improwizacyjne, które doprowadziły do utworzenia młodzieżowej grupy rekonstrukcyjnej, która będzie wspierać działania realizowane w Nowym Dworze
Gdańskim (Dzień Osadnika, Noc Muzeów i inne mniejsze wydarzenia).
Odbiorcy inicjatywy: mieszkańcy Nowego Dworu Gdańskiego