Settings and search
Warszawski Festiwal Teatralny Młodych, Warszawa
Warszawski Festiwal Teatralny Młodych w Starej Prochowni jest kontynuacją konkursu Melpomena w Szkolnej Ławce – kategoria młodzieżowa. Istniejący od trzech lat WFTM wpisał się z powodzeniem w mapę wydarzeń artystycznych Warszawy.
I. Tematyka konkursu
Warszawski Festiwal Teatralny Młodych w Starej Prochowni – Jesień 2011 jest konkursem teatralnym zespołów młodzieżowych i ma formułę otwartą. Tematyka przedstawień nie jest określona.
II. Organizator
Organizatorem Warszawskiego Festiwalu Teatralnego Młodych w Starej Prochowni – Jesień 2011 jest Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy i Kuratorium Oświaty w Warszawie.
III. Uczestnicy
Uczestnikami Festiwalu są uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, placówek pozaszkolnych oraz uczestnicy zajęć teatralnych, ośrodków kultury z Warszawy i województwa mazowieckiego.
IV. Zgłoszenia
1. Organizator określa formę zgłoszenia (w załączeniu).
2. Warunkiem dopuszczenia do udziału w Festiwalu jest przysłanie w ustalonym terminie na adres organizatora karty zgłoszenia oraz zapisu spektaklu na płycie DVD lub jego prezentacja na Scenie Studyjnej przy ulicy Jezuickiej 4.
3. Laureaci konkursów teatralnych kwalifikowani są do finału na podstawie karty zgłoszenia i kopii dyplomu poświadczającego zdobycie I miejsca w konkursie, który odbył się nie wcześniej niż w latach 2010/2011.
4. Powołana przez organizatora Rada Artystyczna po obejrzeniu spektakli nadesłanych oraz zaprezentowanych na Scenie Studyjnej zakwalifikuje do Festiwalu wybrane przedstawienia.
5. Organizatorzy przyjmują tylko poprawnie i czytelnie wypełnione (DRUKOWANYMI LITERAMI)
oraz podpisane przez opiekunów grup lub dyrekcję szkoły formularze zgłoszeniowe. Nieprawidłowo wypełniony formularz jest równoznaczny z odrzuceniem zgłoszenia, o czym grupa zostaje poinformowana. Zgłoszenia ustne nie będą przyjmowane.
V. Terminy
1. Nieprzekraczalny termin przyjmowania zgłoszeń – zapisów DVD oraz prezentacji spektakli upływa 10 listopada 2011 r. Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane. W przypadku zgłoszenia przesłanego pocztą decyduje data wpływu.
2. Lista przedstawień zakwalifikowanych do Festiwalu zostanie ogłoszona 21 listopada 2011 r. na stronie internetowej www.scek.pl. Zakwalifikowane zespoły zostaną powiadomione przez Sekretariat Festiwalu.
3. Spektakle konkursowe odbywać się będą w terminie 25 listopada 2011 r. w godz. 14.00- 20.00 i 26 listopada 2011 r. w godz. 09.00-17:00, na Dużej Scenie Teatru Stara Prochownia, przy ulicy Boleść 2, w Warszawie (godziny mogą ulec zmianie).
4. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się dnia 26 listopada 2011 r. o godzinie 19.00, w Starej Prochowni, przy ulicy Boleść 2, w Warszawie.
VI. Organizacja
1. Jury oceniać będzie tylko formy teatralne nie dłuższe niż 35 min.
2. Organizator oddaje na czas Festiwalu do dyspozycji zespołów teatralnych sale budynku Starej Prochowni przy ulicy Boleść 2.
3. Prezentacje spektakli oraz finał odbywa się przy udziale publiczności.
4. Organizator zastrzega sobie prawo do filmowania i fotografowania spektakli konkursowych, a powstały materiał będzie wyłączną własnością organizatora.
5. Każdy zespół rejestruje się w Biurze Festiwalu (Stara Prochownia, ul. Boleść 2) w dniu swojego występu, co najmniej godzinę przed rozpoczęciem spektaklu
VII. Warunki techniczne
Scena 7 m x 6 m, wysokość 4 m. Możliwość zaciemnienia sali, profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie. Ścieżkę dźwiękową do spektaklu należy nagrać na płytę CD. Wszelkie zmiany układu widowni i sceny, a także dodatkowe wymagania techniczne dopuszczalne są pod warunkiem wcześniejszego ustalenia, co najmniej na tydzień przed rozpoczęciem Festiwalu.
VIII. Nagrody
1. Organizator przewiduje nagrody dla najlepszych zespołów.
2. Organizator zastrzega sobie prawo prezentowania nagrodzonych spektakli bez wypłacania honorariów autorskich.
IX. Jury
1. Organizator powoła Radę Festiwalu i Jury.
2. Organizator powoła Jury Młodzieżowe, które przyzna oddzielną nagrodę. W skład Jury Młodzieżowego wejdą przedstawiciele zespołów zakwalifikowanych do finału. Każdy zespół jest zobowiązany do wytypowania osoby, która będzie go reprezentować i wpisania jej danych do karty zgłoszeniowej. Reprezentant zespołu nie może wchodzić w skład osób występujących na Festiwalu i jest zobowiązany do obejrzenia wszystkich spektakli.
3. Obrady Jury Festiwalu są niejawne. Werdykt Jury nie podlega zaskarżeniu. Organizator poinformuje oficjalnie
o wynikach Festiwalu podczas Gali Finałowej w dn. 26 listopada 2011 r.
X. Pozostałe ustalenia
Zespoły teatralne mają prawo do promocji swoich spektakli przed pokazem konkursowym (prasa, radio, telewizja, Internet, program spektaklu, plakat itp.)
Wszelkie informacje, regulamin oraz wzór formularza zgłoszeniowego Festiwalu znajdują się na oficjalnej stronie internetowej www.scek.pl. Preferowana forma kontaktu to e-mail. Organizator nie pokrywa kosztów przejazdu ani ubezpieczenia uczestników.
XI. Informacje
Koordynator Festiwalu
Agnieszka Budzyń
Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej,
ul. Jezuicka 4, tel. 22 831 53 93, fax 22 831 33 35
e-mail: info@scek.pl, www.scek.pl