Ustawienia i wyszukiwarka
Dla autorów
Artykuły w pierwszej część numeru są wynikiem ogłaszanego co roku konkursu na koncepcje „Kultury Współczesnej”. Druga część numeru gromadzi teksty, które napływają w ramach CFP. W czasopiśmie pojawiają się też Varia, w których gromadzone są teksty niezwiązane z tematem przewodnim numeru, ale na tyle wartościowe, że Zespół Redakcyjny zadecydował o ich przyjęciu do druku.
Redakcja „Kultury Współczesnej” zobowiązuje autorów przyjętych do druku publikacji do ujawnienia informacji o osobach (fizycznych oraz prawnych), które przyczyniły się do powstania publikacji (z podaniem ich afiliacji oraz wkładu – informacji, kto jest autorem koncepcji, tez, metodologii itp. wykorzystywanych podczas przygotowywania publikacji). Autor/autorzy publikacji przyjętych do druku, na mocy odpowiednich oświadczeń podpisywanych z wydawcą pisma, deklarują autorstwo tekstu i jego wolność od wad prawnych (innymi słowy – że jest to ich tekst autorski) oraz jego oryginalność. Zobowiązują się do wykonania dzieła w postaci napisania autorskiego tekstu osobiście; oświadczają też, że nie zostało ono stworzone za pomocą narzędzi AI. Na mocy wspomnianego oświadczenia udzielają również wydawcy pisma licencji niewyłącznej na czas nieokreślony. Redakcja jest uprawniona do uzyskania informacji o źródłach finansowania publikacji, wkładzie instytucji naukowo-badawczych, stowarzyszeń i innych podmiotów; informacje te mogą zostać opublikowane w stopce tekstu.
Deklaracja zawarta w oświadczeniu wskazuje autora jako osobę odpowiedzialną za wszelkiego rodzaju roszczenia osób trzecich wobec tekstu przyjętego do druku. Jakikolwiek przejaw nierzetelności (jak chociażby ghostwriting, guest autorship czy plagiaty) redakcja uznaje za przejaw nierzetelności naukowej. Wszelkie przejawy nierzetelności naukowej są dokumentowane.
Prośby o przedruk rozpatrywane są indywidualnie i realizowane za pomocą odpowiedniej umowy licencyjnej. Artykuły publikowane w kwartalniku są dostępne w wersji elektronicznej w archiwum na stronie kwartalnika.