Ustawienia i wyszukiwarka
6.10 | Jak i kogo leczyć z nieczytania, czyli czy da się wypromować czytelnictwo?
Mamy przyjemność zaprosić na kolejne z cyklu spotkanie, które odbędzie się 6 października o 18:30 w kawiarni&księgarni Tarabuk. Na wydarzeniu gościć będziemy redakcję kwartalnika „Kultura Współczesna”.
Pytania o „Kulturę Współczesną”
Rozmowę rozpoczniemy od pytań o profil czasopisma, strategię wydawniczą redakcji, najbliższe plany i perspektywy rozwoju. O czasopiśmie opowie sekretarz redakcji – Bartosz Raducha, którego spytamy m.in. o to, w jakim sensie i na ile sama „Kultura Współczesna” ma się za czasopismo akademickie, a w jakim pozostaje pismem i medium kulturalnym? Na ile nastawiona jest na wewnątrz- i międzyśrodowiskowy dialog?
"Od animacji lektury do animacji kultury"
Od pytań o profil pisma przejdziemy do rozmowy o niedawno wydanym numerze: „Od animacji lektury do animacji kultury”. Artykuły w nim zawarte prowokują do namysłu nie tylko nad relacją między tytułowymi ścieżkami animacji, ale też nad stanem czytelnictwa w Polsce. O czytaniu i animacji lektury będziemy dyskutować z redaktorem i autorkami numeru.
Zastanowimy się nad możliwymi strategiami wspomagania rozwoju czytelnictwa i spytamy o sensowność/skuteczność medialnych kampanii propagujących czytanie. Spytamy, jak rozumieć animowanie lektury, kto i jak może się w nie praktycznie angażować. Nasze rozważania oprzemy także o zawartość pierwszego numer wrocławskiego pisma „Przerzutnia”, jako że tematyka tego inicjalnego numeru koresponduje z dyskutowanym problemem.
Uczestnicy spotkania
W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele redakcji „Kultury Współczesnej” (z sekretarzem – Bartoszem Raduchą), a w roli dyskutantów w drugiej części – naukowcy i pracownicy Biblioteki Narodowej: dr Roman Chymkowski – redaktor numeru oraz autorki tekstów – dr Weronika Parfianowicz-Vertun i Joanna Cieloch-Niewiadomska.
Spotkanie poprowadzi Eliza Kącka.
Więcej informacji
Dołącz do wydarzenia na Facebooku!