Settings and search
Otwarte konsultacje w zakresie dialogu
Otwarte konsultacje Platformy Społeczeństwa Obywatelskiego na rzecz Dialogu Międzykulturowego.
Idea Platformy powstała w kontekście Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego, który będzie miał miejsce w 2008 roku.
Celami operacyjnymi Platformy są:
Celami operacyjnymi Platformy są:
- Zaprezentowanie skali i różnorodności działań w zakresie dialogu międzykulturowego
- Stymulowanie, wspieranie oraz promowanie inicjatyw i projektów działających na rzecz dialogu międzykulturowego
- Budowanie bliższej współpracy w zakresie dialogu międzykulturowego pomiędzy sektorem sztuki a innymi sektorami
- Formułowanie pomysłów dla sfery polityki mających za zadanie wspieranie dialogu międzykulturowego
- Ustanawianie sformalizowanego procesu/systemu konsultacji z europejskimi instytucjami politycznymi w zakresie budowania polityki uwzględniającej dialog międzykulturowy
Jednym z działań Platformy są otwarte konsultacje, w ramach których zadano osiem pytań dotyczących praktyki w zakresie dialogu międzykulturowego.
Do udziału w konsultacjach zaproszone są osoby działające na rzecz społeczeństwa obywatelskiego, posiadające doświadczenie lub poświęcających szczególną uwagę dziedzinie dialogu międzykulturowego.
Prace polegające na odpowiedzi na 8 pytań związanych z dialogiem międzykulturowym i mające na celu określenie, w jaki sposób należy stymulować rozwój dialogu międzykulturowego o objętości do pięciu stron, należy przesyłać do dnia 14 września br. na adres: rainbow@efah.org
Wybrane prace będą częścią kampanii prowadzonej w całej Europie w związku z realizacją obchodów Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego.
Zagadnienia, jakie zostaną zaprezentowane w nadesłanych propozycjach będą omawiane przez ekspertów z różnych dziedzin działalności kulturalnej.
30 autorów prac zostanie zaproszonych do debaty i refleksji nad najlepszym zastosowaniem wskazanych propozycji działań zmierzających do realizacji procesu dialogu międzykulturowego.
Działania przedstawione w nadesłanych pracach zostaną przekształcone w rekomendacje, które będą wykorzystane podczas wydarzeń organizowanych w całej Europie, zaczynając od Konferencji dla Kultury, organizowanej pod portugalskim przewodnictwem w Unii Europejskiej.
Szczegóły dotyczące projektu, kształtu jaki powinny przybrać nadsyłane prace i sposób uczestnictwa w platformie, dostępne są w języku angielskim pod adresem: http://www.eurocult.org/we-advocate/advocacy-actions/civil-society-platform/
Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem meilowym: sabine.frank@efah.org
źródło: www.eurocult.org