Ustawienia i wyszukiwarka
Numer specjalny kwartalnika "Kultura Współczesna"
Od niedawna można pobrać za darmo specjalny numer kwartalnika „Kultura Współczesna”, proponuje on rozważania nad problemem „historii współczesności”. Autorzy zebranych w nim tekstów zadają pytania o pobudki, jakimi kierują się współcześni twórcy i badacze; opisują uwikłanie rozwoju w konflikt, jaki rozgrywa się na przecięciu dyskursów modernistycznego i konserwatywnego – nie tylko w obszarze badań kulturoznawczych
Tom swoim tytułem nawiązuje do sesji jubileuszowej kwartalnika „Kultura Współczesna”, do udziału w której zostali zaproszeni uznani badacze kultury (prof. Ewa Rewers, prof. Ewa Domańska, prof. Jan Sowa, dr hab. Mirosław Filiciak, dr Roman Chymkowski, dr Krzysztof Abriszewski). Dyskusja ta odbyła się podczas ubiegłorocznego II Zjazdu Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego – istotnym elementem tomu jest stenogram z jej obrad.
Zeszyt pisma zatytułowany „Historie współczesności” jest szczególny również ze względu na swą formę – to pierwszy numer „Kultury Współczesnej” dystrybuowany wyłącznie w wersji elektronicznej, w formacie EPUB oraz MOBI. Można go pobrać ze sklepu internetowego Nexto.pl oraz strony kwartalnika kwartalnika „Kultura Współczesna”. Pojedyncze artykuły można pobrać z archiwum na stronie pisma.
Numer 5/2013 można pobrać nieodpłatnie!
Redaktorami tomu są prof. Anna Zeidler-Janiszewska, prof. Andrzej Gwóźdź oraz dr Roman Chymkowski.