Ustawienia i wyszukiwarka
Debata: Kto nas uczy historii? O pozaszkolnych sposobach uczenia (się) o przeszłości | 24.01 godz. 18.00
Wiedzę o historii wynosimy ze szkoły czy też nabywamy ją zupełnie innymi drogami? Pozaszkolne sposoby poznawania historii będą tematem trzeciej już z cyklu pięciu debat organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Muzeum Historii Polski.
Nasz cykl debat poświęcony jest wynikom przeprowadzonych przez Narodowe Centrum Kultury i TNS Polska badań opinii publicznej na potrzeby Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa ‘18”, czyli w perspektywie zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Kto nas uczy historii?
Mamy już za sobą dwie debaty z tego cyklu: „Czym dla Polaków jest niepodległość?” (15 XI) oraz „Duma i wstyd. Zmiana samooceny Polaków” (12 XII). We wtorek, 24 stycznia 2017 chcemy pochylić się nad konkurencyjnymi wobec szkoły formami edukacji historycznej – rekonstrukcjami historycznymi, serialami telewizyjnymi czy grami komputerowymi. Tym razem spotkamy się w sali konferencyjnej Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy, tradycyjnie już o godzinie 18:00.
Zaproszenie do roli panelistów naszej debaty przyjęli Zofia T. Kozłowska (wiceprezes Polskiego Towarzystwa Historycznego ds. Edukacji Historycznej, nauczycielka historii, autorka podręczników), dr Izabela Franckiewicz-Olczak (socjolog, medioznawca, adiunkt w Zakładzie Badań Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego) oraz Zbigniew Gluza (redaktor i wydawca, opozycjonista w PRL, założyciel i prezes Ośrodka KARTA). Moderatorem debaty będzie dr Wojciech Stanisławski, historyk i publicysta.
Wtorek, 24 stycznia, godz. 18:00
Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy, sala konferencyjna
Koszykowa 26/28, Warszawa
Prosimy o potwierdzenie przybycia do 20 stycznia 2017 roku e-mailowo: rsvp@nck.pl lub telefonicznie: (22) 21 00 179
_________________________