Ustawienia i wyszukiwarka
Festiwal Kultura 2.0 STATUS: obywatel (26-27 października)
Narodowy Instytut Audiowizualny zaprasza na kolejną edycję wydarzenia Kultura 2.0. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 26-27 października w siedzibie NInA. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i wymaga jedynie wcześniejszej rejestracji na stronie www.kultura20.pl.
Podczas tegorocznej edycji festiwalu Kultura 2.0 w centrum uwagi znajdzie się kulturowy wymiar tzw. „obywatela 2.0” oraz obywatelski wymiar kultury. Kim jest „obywatel 2.0”? Jego czy jej tożsamość może być bliska większości z nas – uczestników kultury, życia społecznego, użytkowników mediów, odbiorców i współtwórców treści. Internet oraz dedykowane mu nowe narzędzia i funkcjonalności powodują nie tylko zmianę sposobu powstawania, dystrybucji i przetwarzania informacji, ale także odbiorczo-twórczych modeli kultury i społecznych relacji.
Festiwal kierowany jest do pracowników publicznych instytucji kultury (w tym domów kultury, muzeów i bibliotek), nauczycieli, aktywistów i działaczy kulturalnych, artystów, a także teoretyków kultury, osób zainteresowanych rozwiązaniami interaktywnymi oraz przedstawicieli branży IT.
Wydarzenia pogrupowane są w 3 ścieżki tematyczne:
- Obywatel 2.0 w kulturze
- Archiwa społeczne
- Sztuka dla obywatelskości
Do ścieżek tematycznych wprowadzą uczestników festiwalu Mirosław Filiciak, Simon Tanner i Ryszard Kluszczyński.
W programie festiwalu znajdą się m.in. prezentacje polskich archiwów społecznych, seminarium Otwarta Zachęta – projekt czy proces?, gra miejska wokół Otwartych Zabytków, warsztaty tworzenia audiodeskrypcji i koncert AUDIO:BABILON 2:0.
Partnerami merytorycznymi festiwalu są Centrum Cyfrowe Projekt: Polska, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Panoptykon i Pracowania Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.
Szczegółowe informacje, program fetiwalu i formularz zgłoszenia dostępne są na stronie:http://kultura20.pl