Ustawienia i wyszukiwarka
Warsztaty z cyklu „Ścieżki tradycji” – haft koralikowy
Państwowe Muzeum Etnograficzne serdecznie zaprasza na warsztat z cyklu „Scieżki tradycji”. Haft to sztuka ozdabiania materiału za pomocą igły lub szydełka, nici i dodatkowych materiałów takich jak koraliki. Nauka tej umiejętności ma w Polsce długą tradycję – już we wczesnym średniowieczu stanowiła jedną z ważniejszych elementów edukacji młodych kobiet.
9. lipca (sobota) 2011, godz. 16.30
Haft to sztuka ozdabiania materiału za pomocą igły lub szydełka, nici i dodatkowych materiałów takich jak koraliki. Nauka tej umiejętności ma w Polsce długą tradycję – już we wczesnym średniowieczu stanowiła jedną z ważniejszych elementów edukacji młodych kobiet. Ozdabiały one nie tylko poszewki i obrusy ale także koszule, spodnie i zimowe kożuchy. Sam wygląd haftu zależy o tak różnych czynników jak obyczajowość, magia ludowa czy stosowany typ gospodarki.
Warsztaty poprowadzi pani Małgorzata Kosiorek, która przygodę ze sztuką haftu rozpoczęła od podpatrywania i naśladowania babci. Teraz przekazuje swoje umiejętności córkom równocześnie aktywnie działając w Stowarzyszeniu Twórców Ludowych i Kole Gospodyń Wiejskich w Kocierzewie Południowym. Przedmiotem zajęć będzie haft koralikowy, który stanowi dobrą podstawę do dalszej nauki.
Serdecznie zapraszamy!
Cena: 30 zł
Informacje: tel. (22) 827 76 41 w. 261,
Zapisy: edukacjadoroslych@ethnomuseum.pl