Ustawienia i wyszukiwarka
Dźwiękospacery
Dźwiękospacery to cykl twórczych, terenowych warsztatów, skierowanych do mieszkańców niewielkich miejscowości województwa kujawsko-pomorskiego. Projekt ma na celu stworzenie archiwum dźwiękowego, dźwiękowej mapy najbliższego otoczenia.
W ramach działania postępuje interakcja, integracja i wymiana „muzycznych doświadczeń” między młodymi odkrywcami, zamieszkującymi różne miejscowości, odmienne charakterem. Warsztaty prowadzą profesjonalni muzycy, realizatorzy dźwięku, audio-eksperymentatorzy, których zadaniem jest zapoznanie dzieci i młodzieży z obróbką dźwięku, masteringiem oraz uwrażliwienie na muzykę otaczającej nas przestrzeni. Efekty wspólnej, ale i indywidualnej pracy każdego z uczestników są cyklicznie prezentowane podczas audialnych wystaw w Toruniu. Projekt bada wykorzystanie muzyki i dźwięku w edukacji, kulturze oraz stara się upowszechniać wiedzę na temat dźwięków i ich wpływu na organizmy żywe.
Młodzi zbieracze dźwięków obecni byli m.in. w Skrzypkowie, Toruniu, Kcyni, Grębocinie, Głuszynku, Topólce, Nieszawie, Dziewierzewie, Turznie, Trzaskach, Głuchowie, Wierzchosławicach, Rywałdzie, Zakrzewie, Grzybnie, Gostycynie, Czernikowie, Chełmży i wielu innych mniejszych miejscowościach.
Współpracując z lokalnymi placówkami kulturalnymi i edukacyjnymi oraz organizacjami pozarządowymi badamy audiosferę wybranych miejsc województwa kujawsko-pomorskiego.
W projekcie udział biorą edukatorzy, amatorzy i artyści: Emiter, Michał Górczyński, Katarzyna Krakowiak, Rafał Kołacki, Hubert Połoniewicz, Krzysztof Topolski, Hubert Wińczyk, Maciej Wojnicki.