Ustawienia i wyszukiwarka
Animatorzy, kreatywni pasjonaci kultury czekamy na Was we wrześniu w Krakowie!
W czwartek 19 sierpnia o godzinie czternastej, Narodowe Centrum Kultury uruchamia rejestrację na XI Ogólnopolską Giełdę Projektów „animacja + krajobraz”! Region, który podczas wizyt studyjnych 15 września bliżej poznają animatorzy i animatorki kultury to Małopolska, a część konferencyjna (16-17 września), w czasie której zaprezentowane zostaną najlepsze projekty animacyjne z ostatnich lat, odbędzie się w krakowskiej Nowej Hucie.
Codzienne wyzwania i różnorodność zadań stawianych przed nami, nieustanna praca z i dla ludzi wymagają od nas empatii, uważności, ale też ciągłego rozwoju i nadążania za trendami. Czasem jednak pojawia się poczucie osamotnienia i wypalenia, a najlepszym remedium okazuje się wtedy zewnętrzny impuls do działania i spotkanie z kimś, kto dobrze nas zrozumie, bo mierzy się z podobnymi wyzwaniami do naszych. Czy poza sieciującym charakterem i możliwością spotkania osób takich Wy – z całej Polski, potrzebujecie jeszcze innych argumentów, żeby wypełnić formularz zgłoszeniowy i 15 września stawić się w Krakowie na XI Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów? Proszę bardzo!
Na XI Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów czeka na Was moc inspiracji. Narodowe Centrum Kultury wspólnie z Małopolskim Instytutem Kultury w Krakowie, zabierze nas w odwiedziny do animatorów kultury działających na terenie Małopolski. Podczas rejestracji możecie wybrać jedną z sześciu tras tematycznych. Uczestnicy zainteresowani synergią działań edukacyjnych i animacyjnych w przyrodzie, będą mogli udać się do Ojcowskiego Parku Narodowego, w Pieniny czy do Ciężkowic, czy Lanckorony. Podejmując temat „animacja + krajobraz” wychodzimy naprzeciw bardzo aktualnej problematyce wpływu człowieka na przyrodę i działań proekologicznych. Refleksje i dyskusje nad tymi zagadnieniami będą podejmowane podczas nieoczywistej wizyty w Krakowie, gdzie będziemy eksplorować temat czwartej przyrody miasta, a także podczas nadrzecznej wyprawy w Dolinę Wisły i Raby.
W czwartek, 16 września spotkamy się w Nowohuckim Centrum Kultury, gdzie poznamy tegorocznych bohaterów i bohaterki wydarzenia – szesnastu prezentujących najciekawsze projekty, wybrane przez Zespół Oceniający. Możecie się spodziewać niebanalnego podejścia, bogactwa interpretacji i perspektyw! Projekty, zaprezentowane zarówno w sesji plenarnej jak i w sesji posterowej pozwolą na spojrzenie na krajobraz przez pryzmat dźwięków, zapachów, relacji z przyrodą, lokalnego dziedzictwa i symboliki oraz historii.
Piątek 17 września rozpoczniemy wczesnym rankiem wspólnym śniadaniem w plenerze, po którym przeniesiemy się w gościnne progi naszego kolejnego współorganizatora – Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida i ARTzony, aby wziąć udział w sesjach posterowej i stolikowej, a także w warsztatach.
Na Giełdzie nie zabraknie też wydarzeń towarzyszących i zawsze inspirujących wieczornych rozmów!
Chcesz wziąć udział w Giełdzie? Wypełnij formularz rejestracyjny do 31 sierpnia i po otrzymaniu potwierdzenia (2 września) pakuj walizki i ruszaj do Krakowa!
Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne (co nie znaczy, że bezkosztowe, dlatego prosimy o przemyślaną deklarację uczestnictwa lub o bezzwłoczne poinformowanie nas, jeśli plany ulegną zmianie). Uczestnicy i uczestniczki mają zapewnione obiady przez wszystkie dni konferencji. Dojazd do Krakowa, noclegi i wyżywienie muszą zapewnić sobie we własnym zakresie. W konferencji mogą wziąć udział maksymalnie dwie osoby z jednej instytucji/organizacji. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.
Podoba Ci się program Giełdy, ale nie możesz pojawić się w dniach 15-17 września w Krakowie? Głowa do góry! Wypełnij formularz rejestracyjny do 19 sierpnia i dołącz do nas online.
Dzięki specjalnej platformie będziesz mógł oglądać wszystkie wystąpienia na żywo (nie będzie streamingu przez inne kanały), zadawać pytania prelegentom, komentować na bieżąco bieg wydarzeń razem z innymi uczestnikami, odwiedzisz w wirtualnych pokojach sesję posterową i będziesz mógł wziąć udział w warsztatach i webinariach.