Ustawienia i wyszukiwarka
Laboratorium Dostępności – wyniki naboru
Ogłaszamy wyniki naboru do Laboratorium Dostępności – rocznego, bezpłatnego programu szkoleniowego dla obecnych i przyszłych koordynatorów i koordynatorek dostępności w kulturze.
Podczas trwającego 23 dni naboru, wpłynęło do nas aż 138 Wniosków od pracowników i współpracowników instytucji kultury oraz NGO z sektora kultury z całej Polski. Wyłoniliśmy 93 osoby, które zostaną objęte wsparciem szkoleniowym w ramach trzech edycji regionalnych. Wszystkim zakwalifikowanym uczestnikom i uczestniczkom serdecznie gratulujemy!
W materiałach do pobrania (poniżej), publikujemy wykaz wniosków poddanych ocenie wraz z liczbą uzyskanych punktów w podziale na edycje regionalne, do których Wnioskodawcy zostali zakwalifikowani. Osobno publikujemy wykaz wniosków odrzuconych ze względów formalnych.
Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z Regulaminem, w przypadku rezygnacji Wnioskodawców z udziału w Laboratorium Dostępności przed podpisaniem Porozumienia, NCK zakwalifikuje do udziału w Laboratorium Dostępności kolejnego Wnioskodawcę o najwyższej liczbie punktów.
Zadanie 3.2 Laboratorium Dostępności jest realizowane w ramach projektu “Projektowanie Uniwersalne Kultury – Dostępność w Instytucjach Kultury”, który podejmuje temat dostępności i włączania osób z niepełnosprawnością oraz seniorów w działania instytucji kultury. Partnerem projektu jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Przedsięwzięcie jest finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.3 “Systemowa poprawa dostępności” priorytetu III “Dostępność i usługi dla osób z niepełnosprawnościami” Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.