Ustawienia i wyszukiwarka
Archi-przygody: ogłaszamy listę instytucji przyjętych do programu
Rozstrzygnęliśmy nabór do tegorocznej edycji programu Archi-przygody. Spośród ponad 150 zgłoszeń od placówek oświatowych oraz instytucji kultury z całej Polski. Do uczestnictwa w programie zakwalifikowaliśmy 40 placówek. Poniżej publikujemy listę instytucji. Rozpoczynamy też drugi etap naboru do Archi-przygód – dla edukatorów. Do 10 marca czekamy na aplikacje studentów ostatnich lat architektury i kierunków pokrewnych, architektów oraz specjalistów edukacji architektonicznej.
Rozstrzygnięcie naboru 2023 dla instytucji:
Instytucje kultury – 20 placówek
Placówki oświatowe – 20 placówek
Z każdą z zakwalifikowanych placówek skontaktuje się koordynator programu z NCK.
Przypominamy również o obowiązkowych szkoleniach dla koordynatorów (nauczycieli oraz animatorów) i edukatorów prowadzących warsztaty: szkolenie online odbędzie się na początku kwietnia, a szkolenie stacjonarne w Warszawie odbędzie się w dniach 14-15 kwietnia (piątek-sobota). Zgodnie z regulaminem NCK zapewnia nocleg i wyżywienie uczestnikom szkolenia stacjonarnego.
Archi-przygody to program edukacji architektonicznej, skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, tj. uczniów szkół podstawowych. Celem programu jest wszechstronne kształtowanie wrażliwości dzieci i młodzieży na przestrzeń publiczną oraz edukowanie najmłodszych w zakresie możliwości wpływu na nasze otoczenie. Poprzez uczestnictwo w warsztatach, bazujących na nowoczesnych sensorycznych i doświadczalnych metodach pracy, ich mali uczestnicy mogą przekonać się empirycznie, jak ważna dla jakości naszego życia jest estetyka, harmonia oraz środowisko naturalne.