Ustawienia i wyszukiwarka
Bukklub i wymienialnia książek w Galerii Kordegarda | 15.10
Bukklub to comiesięczne rozmowy na temat wybranej książki, prowadzone przez doświadczonych dziennikarzy: Martę Szarejko lub Marka Łuszczynę. Po dyskusji zapraszamy na Wymienialnię Książek. Warunkiem uczestnictwa jest przyniesienie książki i zrobienie specjalnej dedykacji dla jej następnego czytelnika. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.
Bukklub - Dyskusyjny Klub Książkowy
15 października, godzina 14:00
Omawiana książka: "Beatlesi" (Lars Saabye Christensen)
Bukklub to comiesięczne rozmowy na temat wybranej książki, prowadzone przez doświadczonych dziennikarzy: Martę Szarejko lub Marka Łuszczynę, którzy współpracowali m.in. z miesięcznikiem kulturalnym „Bluszcz”. Tematem najbliższego, czterdziestego szóstego spotkania 15 października 2016 o godzinie 14.00 w Kordegardzie, będzie książka "Beatlesi" Larsa Saabye Christensena.
Omawiamy książki zarówno polskich jak i zagranicznych pisarzy. Sięgając po najnowsze polskie osiągnięcia jak i klasyczne nazwiska ze światowego rynku literatury.
Do tej pory w szpony naszej dyskusji dostały się m.in.: „Piaskowa góra” Joanny Bator, „Lala” Jacka Dehnela, „Tworki” Marka Bieńczyka, „Ludzka skaza” Philipa Rotha, „Czekając na barbarzyńców” J.M. Coetzee`go, „Życie jest gdzie indziej” Milana Kundery, „Rzecz o mych smutnych dziwkach" Gabriela G.Marqueza, "Głód" Knuta Hamsuna, "Cwaniary" Sylwii Chutnik, „Nocne zwierzęta” Patrycji Pustkowiak, „Morfina” Szczepana Twardocha, "Kronika ptaka nakręcacza" H. Murakamiego, „Beksińscy. Portret podwójny” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Moja walka” Karla Ove Knausgarda.
Zgłoszenia: bukklub@nck.pl
Udział bezpłatny.
Wymienialnia Książek
W sobotę 15 października w godzinach 16.00-18.00 w Kordegardzie po raz kolejny odbędzie się cykliczna Wymienialnia Książek. Wystarczy przynieść ze sobą książki i wymienić się na inne. Mile widzianym gestem jest zrobienie specjalnej dedykacji dla następnego czytelnika.
Wybór książek jest całkiem spory - od klasyków literatury, książek historycznych i poezji poprzez romanse i poradniki, po literaturę dziecięcą i młodzieżową. Książki polskie i zagraniczne, wydania nowe, PRL-owskie i przedwojenne - każdy znajdzie coś interesującego.
Wymieniając książki, dajemy im nowe życie, przywracamy je światu, pozwalając na nowo być czytanymi. Dzięki naszej akcji te z nich, które nie przypadły nam do gustu, nie umrą zapomniane i zakurzone, gdzieś na najwyższej półce domowej biblioteczki, ale trafią w nowe ręce, dając radość i realizując swoje przeznaczenie.
Akcja promuje czytelnictwo i nawiązuje do historycznej funkcji budynku galerii, w którym od 1857 roku mieścił się skład książek i nut Gebethner i Wolff.