Settings and search
To cóż, że prowincja! Zaproś Masters na Pomorzu! [NABÓR]
Ruszyła rejestracja na kolejną wizytę studyjną Zaproś Masters, „To cóż, że prowincja!”, która odbędzie się w dniach 26-28 czerwca na Pomorzu. Wizyta realizowana jest jako kontynuacja projektu Zaproś nas do siebie! 2018 w celu wykorzystania potencjału instytucji, które wzięły udział w projekcie oraz prezentacji procesu zmiany, jaki zaszedł w czasie trwania projektu.
Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak tworzyć kulturę czerpiąc z tożsamości miejsca oraz wielokulturowości, wymienić poglądy na temat zasobów, potencjału, możliwości, a także ograniczeń ośrodków kultury „na prowincji”, zapraszamy do spędzenia trzech dni z ekspertami w tej dziedzinie, czyli pracownikami Słupskiego Ośrodka Kultury oraz Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk, uczestniczących w zeszłorocznej edycji programu „Zaproś nas do siebie!”.
Wizyta studyjna na Pomorzu ma na celu pokazanie, w jaki sposób wspierać społeczność lokalną w aktywności kulturalnej i kulturotwórczej, jak włączać mieszkańców w działania instytucji kultury, czerpiąc z tożsamości lokalnej, różnorodności dziedzictwa, wymianę doświadczeń na temat środowiska wiejskiego i jego apetytu na kulturę. Przeanalizujemy również zmiany, jakie zaszły w Słupskim Ośrodku Kultury po przyłączeniu Młodzieżowego Centrum Kultury oraz w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Słupsk w kontekście udziału obu placówek w projekcie Zaproś nas do siebie!
Zapraszamy pracowników instytucji kultury, którzy chcą podnieść swoje kompetencje we współpracy ze społecznością lokalną, pracy z dziedzictwem materialnym i niematerialnym, z miejscowości wielokulturowych, mierzących się z problemem tworzenia czytelnej marki miejsca.
Uczestnicy wizyty studyjnej zdobędą dodatkową wiedzę dotyczącą:
- funkcjonowania placówek kultury "na prowincji",
- niestygmatyzowania kultury tworzonej w placówkach poza dużymi miastami,
- tworzenia marki miejsca,
- oczekiwań mieszkańców wsi wobec lokalnych ośrodków kultury,
- funkcjonowania placówek kultury w procesie zmian,
- inicjatyw oddolnych, które mogą stać się źródłem dochodu,
- tworzenia pracowni ceramicznej
Termin: 26-28 czerwca 2019 r.
Ilość miejsc: 20
Koszt: 250 PLN + 23% VAT (307 zł brutto)
W cenę wliczone są:
- udział w wizycie studyjnej,
- wyżywienie,
- nocleg,
- transport na trasie Słupsk-Ustka-Krzemienica-Swołowo-Redzikowo-Słupsk
- zaświadczenie o udziale w wizycie studyjnej.