Settings and search
Ogólnopolska Giełda Projektów 2019 – nabór projektów!
Zrealizowałeś projekt animacyjny związany z twórczością pisarzy, poetów lub innych autorów tekstów? Swoimi działaniami propagujesz poprawność polszczyzny lub odkrywasz na nowo dialekt lub gwarę? Zgłoś się do Ogólnopolskiej Giełdy Projektów i opowiedz o tym 250 animatorom kultury!
Tegoroczna edycja Ogólnopolskiej Giełdy Projektów odbędzie się w dniach 21-23 października 2019 roku w Kielcach dzięki współpracy Narodowego Centrum Kultury, Instytutu Dizajnu i Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.
Temat wydarzenia to „animacja + słowo”. Będziemy przyglądać się działaniom, które odkrywają, upamiętniają i popularyzują lokalne i regionalne dziedzictwo związane ze słowem; twórczość lokalnych pisarzy, poetów, kronikarzy, autorów tekstów w tym twórców ludowych.
Szczególną uwagę zwrócimy na przedsięwzięcia związane z patronami roku wybranymi przez Sejm i Senat (np. Zbigniew Herbert – 2018, Gustaw Herling – Grudziński – 2019.) oraz lokalne samorządy i organizacje pozarządowe.
Projekty muszą być zrealizowane w okresie od dnia 1 stycznia 2016 do 31 października 2019 roku lub być na zaawansowanym etapie realizacji. Ocenie nie podlegają projekty prezentowane podczas poprzednich edycji Giełdy. Projekty można zgłaszać do 25 kwietnia do 10 czerwca 2019 roku.
Zespół oceniający składający się z przedstawicieli organizatorów Ogólnopolskiej Giełdy Projektów, czyli Narodowego Centrum Kultury, Instytutu Dizajnu oraz Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, wybierze 20 projektów, które najlepiej wpisują się w założenia tegorocznej konferencji.
Finałowa dwudziestka zostanie zaproszona do Kielc na profesjonalne szkolenie z wystąpień publicznych, na którym wspólnie szlifować będziemy giełdowe wystąpienia. Autorzy pozostałych projektów będą mieli z kolei szansę zaprezentować swoje działania podczas sesji posterowej. Wyniki naboru pojawią się na początku sierpnia.
Uczestnicy Ogólnopolskiej Giełdy Projektów zostaną zaproszeni do odkrywania Świętokrzyskiego Szlaku Literackiego w ramach wizyt studyjnych (m.in. w Ciekotach, Suchedniowie, Rżuchowie i Oblęgorku). Poznamy historie znanych twórców zamieszkałych i tworzących na ziemi świętokrzyskiej w tym m.in. ojca literatury polskiej, młodopolskiej awangardy literackiej po przedstawicieli poezji i prozy współczesnej. Stałym punktem Giełdy są także warsztaty. Na chętnych czekają zajęcia m.in. z kaligrafii wielkoformatowej i kalkomanii ceramicznej.
Rejestracja uczestników (nieprezentujących projekty) wraz ze szczegółowym programem Giełdy zostanie ogłoszona na początku września. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Przed wypełnieniem formularza dokładnie przeczytaj Regulamin naboru.
Zgłoś swój projekt, wypełniając FORMULARZ.