Settings and search
Piotr Michałowski, woj. dolnośląskie
Specjalizacja: Planowanie strategii rozwoju lokalnego dla instytucji kultury, działania aktywizacji mieszkańców terenów wiejskich, animacja i edukacja kulturalna, warsztaty muzyczne i teatralne, międzynarodowa wymiana i współpraca kulturalna.
Obecnie pracuje jako specjalista ds. kultury, promocji i projektów w Gminnym Ośrodku Kultury Oleśnica z siedzibą w Boguszycach (woj. dolnośląskie w okolicach Wrocławia). Zajmuje się również organizacją imprez, współpracą krajową i zagraniczną oraz PR. GOK Oleśnica jest uczestnikiem pierwszej edycji programu Dom Kultury+ (koordynowanego przez NCK).
Absolwent kulturoznawstwa (specjalność krytyka muzyczna) na Uniwersytecie Wrocławskim (2007) oraz Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary Witolda Żuromskiego (2011), absolwent studiów podyplomowych „Administracja i Przedsiębiorczość w Kulturze (DWSSP „ASESOR” (2010). Studiował muzykologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Dyplomowany konsultant Narodowego Centrum Kultury - konsultant ds. planowania strategii rozwoju lokalnego dla instytucji kultury (Kadra Kultury 2010/11).
Kierownik i założyciel zespołu Ansambl Peregrinus (dialog kultur, etno-jazz), z którym w 2011 roku wydał płytę „Muzyczna Jurta – Śladami Tatarów (dotacja MSWiA). Gitarzysta kapeli folkowej „Każdy Sobie”, zespołu jazz-fusion „Lost and Loud”. Uczestnik międzynarodowych warsztatów jazzowych. Koncertował m.in. w Niemczech, Włoszech, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Bośni i Hercegowinie. Współpracuje z wieloma muzykami, tworząc polskie i międzynarodowe projekty muzyczne.
Uczestnik szkoleń dla animatorów międzynarodowych wymian młodzieży. Od wielu lat prowadzi działalność edukacyjną, animacyjną, artystyczną i projektową w Polsce i zagranicą. Aktor, animator i muzyk z bogatym doświadczeniem w pracy z dziećmi i z młodzieżą. Pedagog teatralny. Szczególnie zainteresowany dialogiem międzykulturowym i międzyreligijnym oraz muzyką tradycyjną. Komponuje muzykę teatralną, dokonując licznych preparacji gitary elektrycznej. Zajmuje się popularyzacją muzyki i teatru wśród osób w każdym wieku, zamieszkujących głównie środowiska wiejskie.
Współpracuje z wieloma instytucjami kultury w Polsce i zagranicą oraz z sieciami kulturalnymi w Europie (m.in. ENCC, IG KULTUR z Austrii, VVC z Belgii, KULTUR HUSENE z Danii, LAKS Baden-Württemberg w Niemczech). Sekretarz Stowarzyszenia „Akademia Wyobraźni” – Program Działań Teatralnych (edukacja teatralna i artystyczna). Członek zarządu Fundacji Salam Polska, zajmującej się dialogiem międzykulturowym.
Współinicjator Wędrownego Forum Kultury „Dolny Śląsk” – rozwijającej się sieci instytucji kultury, powstałej po realizacji programu Dom Kultury+.
Kontakt: michalowski.p@wp.pl