Settings and search
NieKongres Animatorów Kultury
Trwają przygotowania do pierwszego, ogólnopolskiego spotkania animatorów kultury.
NieKongres Animatorów Kultury będzie zwieńczeniem dotychczasowych spotkań i dyskusji Forum Kraków i regionalnych forów kultury, jak również kilkuletnich działań Narodowego Centrum Kultury i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rzecz animacji kultury.
Jak i kiedy?
NieKongres Animatorów Kultury odbędzie się jeszcze w tym roku, 5-7 grudnia w Warszawie, w nowej siedzibie Służewskiego Domu Kultury oraz w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Będą to trzy dni intensywnych rozmów i dyskusji w niekongresowym stylu. Planowane są dynamiczne sesje plenarne, praca w grupach roboczych, warsztaty i sesje otwarte. Najciekawsze projekty i dokonania animatorów zostaną zaprezentowane podczas Giełdy Projektów, a nieoczywiste źródła finansowania podczas Targów Grantodawców. Wstęp na wydarzenie będzie wolny, po uprzedniej rejestracji.
Merytoryczna dyskusja na temat tożsamości, środowiska, modeli i metod działania animatorów oraz współpracy rozpocznie się już w październiku debatą on-line prowadzoną przez e-moderatorów na portalu www.platformakultury.pl.
Dla kogo?
NieKongres jest skierowany do tych, którzy szukają przestrzeni do dyskusji i refleksji na temat animacji kultury oraz chcą podjąć współpracę na rzecz jej rozwoju w Polsce.
Do udziału i współtworzenia NieKongresu zapraszamy zarówno praktyków, jak i teoretyków animacji, pracujących „na własną rękę” lub zatrudnionych w instytucjach kultury, animatorów z trzeciego sektora oraz edukatorów i pedagogów.
Gdzie szukać informacji?
Na portalu www.platformakultury.pl:
Już we wrześniu:
- Ogłoszenie naboru do Giełdy Projektów
W październiku:
- Szczegółowy program NieKongresu
- Dyskusja on-line
- Rejestracja uczestników
Kto za tym stoi?
NieKongres organizuje Narodowe Centrum Kultury (NCK), we współpracy z Forum Kraków (FK), pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Pracami nad NieKongresem Animatorów Kultury zajmuje się zespół programowy, w którego skład wchodzą (alfabetycznie): Agnieszka Czerniak (MKiDN), dyr. Krzysztof Dudek (NCK), dyr. Zina Jarmoszuk - przewodnicząca zespołu (MKiDN), Marcin Jasiński (FK), Joanna Orlik (FK), Irena Madej (NCK), Anna Michalak-Pawłowska (FK), Aleksandra Stańczuk - koordynatorka (NCK), Marek Sztark – dyrektor programowy (FK), Anna Wieczorek (NCK), Anna Wotlińska (MKiDN), Ewa Zbroja (NCK), Przemysław Zieliński (MKIDN).
Do współpracy jako opiekunowie sesji tematycznych zostali zaproszeni: Grzegorz Godlewski, Marek Krajewski, Maria Rogaczewska, Bohdan Skrzypczak.
Moderatorami dyskusji on-line będą: Zofia Dworakowska, Grzegorz Kondrasiuk, Martyna Obarska, Aleksandra Szymańska.