Settings and search
NCK na Open Eyes Economy Summit 2024
Informujemy, że w dniach 19-20 listopada Narodowe Centrum Kultury weźmie udział w Kongresie Open Eyes Economy Summit. To jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych innowacyjnemu podejściu do gospodarki, kultury i wartości społecznych, które gromadzi liderów opinii, ekspertów i przedstawicieli różnych sektorów.
19 listopada o godzinie 17:00 w sali 4C odbędzie się sesja specjalna zatytułowana „Kultura i demokracja”. Moderatorem tego spotkania będzie Robert Piaskowski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury i Członek Rady Programowej OEES. Do udziału w dyskusji zaproszono wybitnych ekspertów: Martę Cienkowską, podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kristin Danielsen, CEO Arts And Culture Norway oraz Chair IFACCA, Aleksandra Fadeeva, koordynatora Tartu – Europejskiej Stolicy Kultury 2024, oraz Helge Lunde, dyrektora ICORN.
Dyskusja skupi się na roli kultury w umacnianiu demokracji, szczególnie w kontekście wyzwań globalnych, takich jak rosnąca polaryzacja społeczna czy konieczność ochrony wartości demokratycznych. Uczestnicy podejmą refleksję nad tym, jak kultura może wspierać dialog społeczny, promować różnorodność i angażować obywateli, a także przedstawią przykłady projektów kulturalnych, które efektywnie łączą te obszary.
20 listopada o godzinie 14:00 w sali 4A zapraszamy na spotkanie zatytułowane „Kultura Współczesna: Nowe Lapidarności, nowe wyzwania”. Prof. Agnieszka Ogonowska (autorka tekstu – „Typy eksperta: koegzystencja „starych” i „nowych” ekspertów we współczesnej sferze publicznej i przestrzeniach medialnych”) i dr Mirosław Oczkoś podejmą temat języka Internetu oraz współczesnej komunikacji. Dyskusja będzie nawiązywać do jednego z kluczowych zagadnień Kongresu OEES – Marka i Kultura, obejmującego edukację, etykę i wartości w przestrzeni publicznej.
Eksperci przedstawią, jak zmienia się sposób komunikacji w erze cyfrowej, jakie wyzwania to rodzi i w jaki sposób może wpłynąć na kulturę współczesną. Spotkanie będzie okazją do pogłębionej refleksji nad znaczeniem kultury w kontekście szybko zmieniających się warunków społecznych i technologicznych.
Ponadto na wydarzeniu będzie dostępne stoisko z publikacjami Wydawnictwa NCK, gdzie będzie można skorzystać z promocji 20% na każdy tytuł. W ofercie znajdą się m.in. artbook „Szymborska/Grażka Lange”, seria wybitnej światowej humanistyki „Myśl o kulturze” oraz „Widzimy się w Polsce” – przewodnik dla dzieci w trzech wersjach językowych (polskiej, angielskiej i ukraińskiej).