Ustawienia i wyszukiwarka
GMINNY OŚRODEK KULTURY W MIETKOWIE
Gminny Ośrodek Kultury w Mietkowie w 2014 roku wziął udział w Programie Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne. W ramach zrealizowano sześć inicjatyw wspierających zaangażowanie wspólnoty lokalnej. Projekty obejmowały m.in. warsztaty taneczne, zajęcia interdyscyplinarne i rekreacyjno-kulturalne. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://gokmietkow.pl/.
Inicjatywa nr 1. Warsztaty muzyczne dla najzdolniejszych muzyków z gminy Mietków połączone z zajęciami profesjonalnej emisji głosu oraz utworzenie i poprowadzenie młodzieżowego zespołu muzycznego
Inicjator: Monika Lipińska
W ramach inicjatywy powstał czteroosobowy zespół "Finish". Zorganizowano warsztaty emisji głosu i warsztaty muzyczne. Końcowym etapem projektu był występ zespołu, który odbył się podczas imprezy podsumowującej inicjatywę.
Inicjatywa nr 2. Warsztaty taneczne dla dzieci w Piławie
Inicjator: sołtys wsi Piława Wacław Parka
Przygotowane w ramach inicjatywy zajęcia odbywały się w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Mietkowie. W efekcie działań warsztatowych opracowano dwa układy taneczne, które zostały zaprezentowane podczas imprezy podsumowującej projekt. Uczestniczące w projekcie dzieci nauczyły się układów choreograficznych tańca dyskotekowego połączonego z elementami zumby.
Inicjatywa nr 3. Rękodzieło naszą pasją - warsztaty robienia biżuterii, filcowania, robienia mydełek glicerynowych oraz wyjazd do muzeum w Kudowie
Inicjator: dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Mietkowie Agnieszka Tomczyk
Inicjatywa zrealizowana w dwóch świetlicach na terenie gminy - w Domanicach i Mietkowie. Odbyły się warsztaty tworzenia biżuterii, filcowania i wytwarzania mydełek glicerynowych. Na zakończeni projektu zorganizowano wycieczkę do Muzeum Starych Rzemiosł w Kudowie Zdroju.
Inicjatywa nr 4. Organizacja Dnia Sandacza nad Zalewem Mietkowskim - czyli pikniku rekreacyjno-kulturalnego nad wodą
Inicjator: sołtys wsi Mietków Jolanta Borecka
Piknik odbył się w Stanicy Wędkarskiej w Borzygniewie. Celem organizatorów było promowanie wśród mieszkańców walorów regionu. Na program pikniku złożył się cykl imprez kulturalno-rekreacyjnych: prezentacja i degustacja dań z sandacza, ogródek artystyczny i rękodzielniczy, stoisko promocyjne historii wsi i zalewu Mietkowskiego, występy zespołów folklorystycznych, rekreacja nad wodą i w wodzie, zajęcia dla dzieci przygotowane przez animatorów kultury. Odbyły się również zawody wędkarskie o Puchar Sandacza na cyplu w Borzygniewie, przejazd kolejką turystyczną i zabawa taneczna z udziałem zespołu muzycznego.
Inicjatywa nr 5. Aby smacznie, aby zdrowo, aby pięknie kolorowo. Nasze babcie gotowały i nas także nauczały - integracyjne warsztaty kulinarne z potańcówką
Inicjator: Walentyna Gulbińska
Warsztaty kulinarne, zorganizowane w ramach tej inicjatyw, odbyły się w świetlicy wiejskiej w Wawrzeńczycach. Uczestników podzielono na dwie grupy wiekowe. Dzieci uczyły się dekorowania potraw oraz wykonywały proste przysmaki, dorośli uczyli się przyrządzać m.in. pirogi kresowe, syberyjskie pielmieni, gruzińskie chinkali, krymskie czebureki. W trakcie zajęć można było podziwiać prace rodowitych artystów oraz pokazy tańców ludowych przygotowane przez dzieci. Odbył się także wieczorek taneczny połączony z degustacją potraw.
Inicjatywa nr 6. Obchody Dni Grzyba i Ziemniaka - wyjazd integracyjny oraz organizacja festynu
Inicjator: Mirosław Dziedzic
W ramach inicjatywy przygotowano dwudniową imprezę - odbył się wyjazd integracyjny na grzyby do Wilkocina. Zorganizowano ognisko, pieczenie ziemniaków, konkurs na największy grzyb i największą ilość znalezionych grzybów. W programie inicjatywy znalazł się również festyn wiejski w Stróży. W jego trakcie przeprowadzono konkurs "Wieś z klimatem", odbyły się liczne animacje dla dzieci, pokazano prezentację o historii wsi. Organizatorzy przygotowali także wystawę rękodzieła twórców lokalnych i występy zespołów muzycznych "Rock Dog", "Mnichy", "Mizia&Mizia" oraz zespołu ludowego "Listek Koniczyny".