Ustawienia i wyszukiwarka
Gminny Ośrodek Kultury w Michałowie
Podczas realizacji zadania „Inicjaty–WY z kulturą” zostało przeprowadzonych sześć inicjatyw lokalnych, które przyczyniły się do odkrycia nowych zasobów np. utalentowana młodzież, zasoby przyrodnicze oraz tradycja, z której mozna czerpać. Celem zadania było wzmocnienie zaangażowania GOK w Michałowie w życie społeczności lokalnej naszej gminy, odkrywanie potencjału, nowych zasobów kulturowych i artystycznych społeczności, budowanie kapitału kulturowego mieszkańców, a także zacieśnienie współpracy ośrodka z mieszkańcami, instytucjami i organizacjami pozarządowymi w gminie.
Inicjatywa 1. Ziołowy zakątek gminy Michałowo
Inicjator: Agata Gryko
Głównym tematem projektu była realizacja warsztatów kosmetyczno–zielarskich pogłębiających wiedzę zielarską mieszkańców gminy Michałowo. Każdy z warsztatów podzielony był na część zielarską, w ramach której odbywały się spacery w teren i rozpoznawanie ziół i ich właściwości oraz część kosmetologiczną, podczas której uczestnicy komponowali własne kosmetyki. W warsztatach wzięło udział 65 osób z 6 miejscowości.
Inicjatywa 2. Gramy razem i uczciwie
Inicjator: Anna — Sophia Pappai oraz rodzice grupy „Fairplay”
Projekt obejmował zajęcia ruchowe i kreatywne promujace zasady fair–play. W ramach inicjatywy odbył się cykl 6 spotkań na świeżym powietrzu, opartych na grach zespołowych, 6 warsztatów zumby dla dzieci oraz dwa warsztaty kreatywne promujące współpracę, uczciwość, fair–play.
Inicjatywa 3. Warsztaty emisji głosu dla dzieci i dorosłych – Śpiewająca tradycja
Inicjator: Agnieszka Sztandar — Sztanderska — Podlaska Fundacja Rozwoju Obszarów Wiejskich
W ramach projektu zrealizowane zostały dwa trzydniowe warsztaty wokalne dla dzieci i dorosłych. Warsztaty poza nauką technik woklanych i ekspresji scenicznej obejmowały muzyczny folklor i podstawy techniki śpiewu białego. Podsumowaniem projektu był koncert dla mieszkańców Michałowa.
Inicjatywa 4. Konkurs „Saga rodów Sokola – czyli nasze rodzinne drzewa”
Inicjator: Towarzystwo Przyjaciół Sokola, liderka: Barbara Pacholska
Projekt realizowany był w formie konkursu skierowanego do mieszkańców wsi Sokole i osób wywodzących się z tej miejscowości. Celem konkursu było opisanie historii miejscowości poprzez zapis dziejów zamieszkujących ją rodzin. W ramach wprowadzenia do tematu odbyło się spotkanie warsztatowe z ekspertem poświęcone tworzeniu drzew genealogicznych.
Inicjatywa 5. Zdrowe żywienie dawniej i dziś
Inicjator: Elżbieta Sakowicz
Projekt składał się z sześciu warsztatów poświęconych zdrowemu żywieniu. Warsztaty podzielone były na dwa bloki tematyczne. Pierwsze trzy spotkania polegały na odniesieniu do lokalnych tradycji żywieniowych i wykorzystaniu ich we współczesnej kuchni. Odtwarzano dawne obyczaje, receptury i tradycje związane z jedzeniem, W drugim bloku odbywały się spotkania z dietetykiem, w ramach którego uczestnicy konfrontowali wiedzę z przeszłości ze współczesnymi trendami i nauką.
Inicjatywa 6. Legendy gminy Michałowo – warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży
Inicjator: Janusz Gawryluk
Projekt polegał na realizacji dwuetapowych warsztatów filmowych zawierających elementy adaptacji legend gminy Michałowo na język filmu. W ramach projektu odbyły się warsztaty aktorskie, operatorskie i reżyserskie dla zebranych uczestników. Ze względu na dużą rozpiętość wiekową uczestników podzielono ich na dwie grupy, z czego młodsza uczestniczyła w warsztacie aktorskim a starsza opanowywała sprzęt filmowy.