Ustawienia i wyszukiwarka
Gminny Ośrodek Kultury SEZAM
W ramach projektu "W SEZAMIE otwieramy się i tworzymy kulturę" zrealizowano pięć lokalnych inicjatyw o charakterze kulturalno-integracyjnym dla mieszkańców gminy Tarnowo Podgórne.
Inicjatywa nr 1: Komputer - instrument muzyczny
Wzięło w nich udział 8 uczestników w wieku 13-19 lat. Odbyły się 4 spotkania warsztatowe, prowadził je muzyk Kacper Mroczek, ostatnie poprowadził Daniel Moszczyński – kompozytor, autor tekstów wokalista. Uczestnicy ocenili zajęcia bardzo wysoko i przyznali, że zdobyte umiejętności przydadzą im się w dalszych działaniach muzycznych.
Inicjatywa nr 2: Perkusja marzeń. Czy można grać na taniej, małej i cichej perkusji?
Nauka gry na perkusji, lub innych instrumentach perkusyjnych oraz spotkanie ze sławnym perkusistą. W projekcie wzięło udział 7 osób w wieku 13-18 lat. Przeprowadzono 4 spotkania warsztatowe, zajęcia prowadził Kacper Mroczek – muzyk, ostatnie z nich poprowadził Wiktor Kierzkowski – perkusista zespołu Skaldowie. Uczestnicy ocenili zajęcia bardzo dobrze, dominowały opinie: „na zajęciach omawiano ciekawe interesujące tematy oraz demonstracje”. Uczestnicy spróbowali też swoich sił w grze na perkusji, każdy z nich otrzymał pałki perkusyjne do ćwiczeń.
Inicjatywa nr 3: Moc słowa
Stworzenie przez młodzież podcastu o tematyce dziennikarskiej, influencerskiej i pisarskiej. Adresowane do szerokiego grona odbiorców. Podcast stworzyła 3 młodych ludzi (18 lat). Powstało 5 odcinków:
- Odcinek 1: „Moc Słowa. Pasjonująca, ciekawa, potężna”. Rozmowa z pedagogami: Agnieszką Jankowiak - Maik, znaną jako Babka od Histy, i Elżbietą Praczyk;
- Odcinek 2: „Moc słowa. Bidok i Koza”. Rozmowa z Maciejem Narożnym - wieloletnim dziennikarzem Radio ESKA obecnie Radio MC Poznań;
- Odcinek 3: „Moc Słowa. 5 kotów, emocja i strefa jedzeniowa”. Rozmowa z Natalią Włodyką i z Dominikiem Blochem, influenserami instagramowymi;
- Odcinek 4: „Moc słowa. Dzieło artystyczne czyli kotlet schabowy”. Rozmowa z Ryszardem Ćwirlejem – pisarzem i wykładowcą UAM;
- Odcinek 5: „Moc słowa. Przy Ołtarzu”. Rozmowa z Księdzem Tomaszem Koperkiem.
Inicjatywa nr 4: Też potrafię zrobić fotografię
Warsztaty fotograficzne dla osób z niepełnosprawnościami, zakończone wernisażem i wystawą prac. W projekcie tym wzięło udział 10 osób z niepełnosprawnością intelektualną w wieku 21-48 lat. Spotkania trwały 3 miesiące Przez 30 godzin warsztatowych uczestnicy odkrywali tajniki fotografii pod okiem fotografa Damiana Nowickiego. Warsztaty zakończone zostały wystawą prac w Galerii w Rotundzie Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym. Wernisaż wystawy odbył się 25.10, wzięło w nim udział 100 osób uczestnicy i ich rodziny oraz zaproszeni goście.
Inicjatywa nr 5: Spotkajmy się w impro!
Zajęcia z improwizacji i spektakl. Zajęcia prowadziły dla nich Agnieszka Foryś-Rogaczewska oraz Justyna Klak-Nowakowa. Odbyły się 4 spotkania warsztatowe oraz próba i występ. Projekt zakończył się 2-godzinna prezentacją, 16 z 20 osób uczestniczących zdecydowało się wystąpić na scenie Centrum Kultury Przeźmierowo. Ich prezentacje oklaskiwała 150-osobowa widownia.