Ustawienia i wyszukiwarka
Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju
W drugiej części zadania pn. "Zaprojektuj Dom Kultury" zrealizowano inicjatywy lokalne, na które wnioski zostały złożone w konkursie. Pięć wniosków zawierało projekty inicjatyw odpowiadających potrzebom wykazanym w diagnozie potrzeb kulturalnych mieszkańców Gminy Krynica-Zdrój. Projekty w swoich założeniach stanowiły ofertę głównie dla osób, które jak wynika z przeprowadzonych badań,
do tej pory były wykluczone z uczestnictwa w kulturze i możliwości korzystania z oferty krynickiego Centrum Kultury ze względu na swoje miejsce zamieszkania oraz sytuację finansową.
Inicjatywa nr 1. Integracja pokoleniowa w Bereście
Inicjator: Teresa Rucka Stowarzyszenie Miłośnicy Małej Ojczyzny Berest
Projekt skierowany był do mieszkańców wsi Berest. Jednym z jego głównych celów było połączenie pokoleń: seniorów, młodzieży i dzieci ,zapoznanie ze zwyczajami, przeprowadzenie warsztatów rękodzieła, robienia ozdób na uroczystości świąteczne, robienia kwiatów z bibuły, filcu a także odtworzenie potraw z dzieciństwa babci i dziadka w ramach wspólnych zajęć kulinarnych z wnukami. Zorganizowano także wyjazdowe warsztaty rękodzieła w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu, wizytę w Tetrze Lalek „Pinokio” z Nowego Sącza.
Inicjatywa nr 2. Moja Mała Ojczyzna „Śladami Cerkwi” – w obiektywie
Inicjator: Monika Piszczek Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Polany
Warsztaty fotografii skierowane były do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, a także młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, a także ich rodziców. Celem projektu było zaszczepienie w najmłodszych uczestnikach przywiązania i miłości do regionu poprzez lepsze poznanie historii, kultury, a także przyrody miejscowości. W trakcie warsztatów nowi fotografowie będą poznali techniki robienia profesjonalnych zdjęć oraz wymieniali się doświadczeniami. Ich pracę zakończył konkurs i wystawa fotograficzna.
Inicjatywa nr 3. Warsztaty dziennikarskie i filmowe
Inicjator: Dominik Tymczyszyn
Warsztaty dziennikarskie i filmowe skierowano do uczniów Publicznego Gimnazjum im. dra Józefa Dietla w Krynicy-Zdroju. Warsztaty odbywały w studio telewizji mtv24. Był to cykl zajęć przygotowujący młode pokolenie do szeroko rozumianej pracy w dziennikarstwie (montaż, filmowanie, prace techniczne, prowadzenie wywiadów, prezentacja). Zajęcia były prowadzone od podstaw tak, aby młodzież po kolei poznała etapy przygotowania materiałów filmowych, artykułów, czy nagrań radiowych. Zajęcia miały na celu utworzenie w szkole grupy dziennikarskiej, która będzie działała przez cały rok szkolny tworząc materiały dotyczące tego, co się dzieje w szkole.
Inicjatywa nr 4. MIMS Band (czyli Music Is My Soul)
Inicjator: Kajetan Obidowski amatorska grupa muzyczna Extinct
Projekt wymyślony przez grupę przyjaciół. Zgromadził utalentowane osoby, które do tej pory nie włączały się w żadne zajęcia, warsztaty, ani zespoły z racji tego, że mieszkają w okolicznych wioskach, do których trudno się im dostać po zajęciach w Krynicy. Projekt MIMS Band stworzył ofertę profesjonalnych warsztatów muzycznych prowadzonych przez doświadczone osoby z odpowiednim przygotowaniem. Warsztaty odbywały się w różnych miejscowościach (wioskach) tak, aby każdy mógł z nich uczestniczyć.
Inicjatywa nr 5. Warsztaty z mistrzem Janem
Inicjator: ks. Bogusław Skotarek Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP w Krynicy-Zdroju
Warsztaty z mistrzem Janem to tygodniowy cykl zajęć z Janem Jakubem Należytym. Projekt skierowany do osób w każdym wieku ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży, był okazją do poznania się i zintegrowania osób zainteresowanych muzyką i aktorstwem. Warsztaty obejmowały zajęcia z dykcji, interpretacji utworów, ruchu scenicznego i autoprezentacji, a także elementy i podstawy aktorstwa. Na koniec warsztatów zorganizowano koncert w wykonaniu uczestników zajęć.