Ustawienia i wyszukiwarka
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim w 2013 roku wziął udział w Programie Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne. W ramach programu zrealizowano 5 inicjatyw. Projekty obejmowały m.in. zajęcia kulinarne, artystyczne, muzyczne, teatralne. Więcej informacji można znaleźć na stronie pod adresem: www.ckissepolno.com.pl.
Inicjatywa nr 1. Pasja, tradycja i potrzeba wypieku swojskiego chleba
Inicjator: grupa nieformalna Trzciańskie Babki
Projekt zrealizowany przez grupę kobiet ze wsi Trzciany miał na celu przypomnieć o tradycji wypieku polskiego chleba. Zebrana grupa uczestniczek – pod przewodnictwem liderki – zrealizowała swoje marzenia dotyczące przygotowania wypieków „w duchu babcinych przysmaków”. Dzięki determinacji, pracowitości i pomysłowości uczestniczek, dzieci i młodzież mogły poznać, zanikającą obecnie, sztukę wypieku polskiego chleba, wraz z całym cyklem produkcji.
Inicjatywa nr 2. Sztuka bezdomna
Inicjator: grupa nieformalna Stażyści.pl
Celem inicjatywy był m.in. nowatorski sposób aranżacji przestrzeni miejskiej. Grupa zaprezentowała nowe spojrzenie na sztukę, zwróciła uwagę na jej różne wymiary i inne sposoby prezentacji w przestrzeni miejskiej. Spotkało się to z uznaniem mieszkańców, głównie młodej części kreatywnych odbiorców.
Inicjatywa nr 3. Cecylka dzieciom
Inicjator: Chór „Cecylia” przy parafii św. Bartłomieja Apostoła w Sępólnie Krajeńskim
Był to międzypokoleniowy projekt, który został skierowany głównie do najmłodszych. Kościelny chór, z ponad 100 – letnią tradycją, po raz pierwszy przygotował repertuar dla małych dzieci, które miały szanse uczestniczyć w pełnym pozytywnej energii widowisku muzycznym. Starszym twórcom pozwoliło to przenieść się w świat dziecięcych marzeń, zaś najmłodszym inaczej spojrzeć na dorosłych.
Inicjatywa nr 4. Teatr Bakro „O sprytnym Chwostku”
Inicjator: grupa nieformalna Bakro
W ramach inicjatywy uczestnicy przygotowali spektakl. Sposób interpretacji sępoleńskiej legendy został życzliwie przyjęty przez licznie zgromadzoną publiczność. Projekt miał międzypokoleniowy charakter – w przedstawieniu brali udział dziadkowie, ich dzieci i wnuczęta. Po zakończeniu projektu sępoleńska legenda została opublikowana.
Inicjatywa nr 5. Amazonki w trzech odsłonach
Inicjator: grupa nieformalna Amazonki
Integracyjne spotkanie kobiet po mastektomii. Wspólne spotkania okazały się drogą do wymiany myśli, rozmów o przeszłości. Uczestniczki tworzyły, podróżowały i rozmawiały. Twórczość pomogła im otworzyć pokłady pozytywnej energii, ujawnić talenty, przede wszystkim zaś zintegrować grupę kobiet, dla których spotkania miały wartość profilaktyczną.