Ustawienia i wyszukiwarka
Zaangażowana społeczność lokalna - poznaj metody i narzędzia budowania relacji
Czy chcesz skuteczniej współpracować ze społecznością lokalną? Zależy Ci na budowaniu trwałych relacji i realnym zaangażowaniu mieszkańców w działania społeczne? Mierzysz się z sytuacją, w której ludzie początkowo chętnie angażują się w działania społeczne, ale z czasem ich zaangażowanie słabnie – i nie wiesz, dlaczego tak się dzieje?
Podczas szkolenia „Zaangażowana społeczność lokalna – metody i narzędzia budowania relacji z odbiorcami” poznasz sprawdzone podejścia i narzędzia wspierające aktywizację społeczności oraz skuteczną organizację współpracy.
Szkolenie skierowane jest do pracowników instytucji kultury w szczególności do edukatorów, animatorów, osób zajmujących się współpracą z lokalną społecznością.
Cele szkolenia:
- Zrozumienie istoty organizowania społeczności lokalnej – dowiesz się czym jest organizowanie społeczności, jakie są jego cele oraz jaką rolę odgrywa w budowaniu zaangażowania i sprawczości mieszkańców.
- Rozwijanie umiejętności mobilizowania społeczności do działania - poznasz wybrane strategie aktywizowania społeczności lokalnej jak również będziesz mieć możliwość określić cele i oczekiwane rezultaty działań z odbiorcami
- Poznanie etapów pracy ze społecznością lokalną – szkolenie umożliwi Ci zapoznanie się z etapowym podejściem do pracy z grupami lokalnymi: od diagnozy potrzeb, przez planowanie działań, aż po ich wdrażanie
- Zrozumienie dynamiki procesu grupowego – dowiesz się, jak funkcjonują grupy, jak rozpoznawać i reagować na poszczególne fazy ich rozwoju oraz jak wspierać procesy grupowe w kontekście działań lokalnych.
- Praktyczne poznanie narzędzi facylitacji i organizacji współpracy – otrzymasz zestaw narzędzi i metod, które pomogą im skuteczniej współpracować ze społeczność lokalną.
Aby wziąć udział w szkoleniu należy wypełnić formularz rekrutacyjny, który dostępny będzie w dniach 14.05 – 23.05.2025 r.
W przypadku osób delegowanych przez pracodawcę po zakwalifikowaniu się na szkolenie konieczne będzie również przesłanie skanu podpisanego i wypełnionego Oświadczenia VAT na adres achomik@nck.pl. Oryginał formularza należy przesłać pocztą na adres NCK.
Informujemy, że w przypadku dużej liczby chętnych:
- pierwszeństwo będą mieli pracownicy domów i centrów kultury;
- NCK będzie prosił instytucje o oddelegowanie jednego pracownika.
Osoby zakwalifikowane na szkolenie poinformujemy mailowo 26 maja 2026 roku.
Koszt szkolenia: 800 zł netto + 23% VAT
Szkolenie odbędzie się w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach.
Koszt szkolenia obejmuje:
- udział w szkoleniu,
- wyżywienie,
- nocleg (pokoje dwuosobowe),
- transport na trasie Warszawa – ośrodek szkoleniowy – Warszawa,
- materiały szkoleniowe,
- zaświadczenie o udziale w szkoleniu.