Settings and search
Zaproś nas do siebie! 2016 | moduł I | Rekrutacja
Jesteś pracownikiem domu, ośrodka lub centrum kultury?
Zależy Ci na tym, aby pracownicy sektora kultury podnosili swoje kompetencje?
Znasz lokalne instytucje i wiesz z jakimi borykają się problemami?
Chcesz rozwiązać problemy swojej instytucji i rozwijać się wraz ze swoimi współpracownikami?
Jeśli przynajmniej na jedno z powyższych pytań odpowiedź brzmi TAK, to nie zastanawiaj się dłużej i ZAPROŚ NAS DO SIEBIE!
„Zaproś nas do siebie!” to projekt skierowany do domów, ośrodków i centrów kultury z całej Polski (wpisanych do Rejestru Instytucji Kultury) [1]. Jego założenia wynikają z potrzeby podnoszenia kompetencji pracowników sektora kultury nie tylko na poziomie centralnym, ale przede wszystkim w regionach.
Pilotażowa edycja projektu „Zaproś nas do siebie!” została przeprowadzona w 2015 roku w ramach wspólnych działań trzech programów: Dom Kultury+, Platforma Kultury i Kadra Kultury.
Projekt polega na zawiązaniu partnerstwa pomiędzy Narodowym Centrum Kultury, a lokalnymi partnerami – instytucjami, które będą koordynowały szkolenia w regionach i wspólnej organizacji trzech szkoleń u każdego z nich.
W ramach projektu proponujemy, aby instytucje działające lokalnie zdefiniowały potrzeby szkoleniowe zarówno wewnątrz swojej placówki, jak i wśród partnerów, również tych potencjalnych. Zależy nam, aby do udziału zgłosiły się takie instytucje, które są nastawione na pracę, której wymagało będzie określenie potrzeb i późniejsza, szersza diagnoza pozwalająca na zdefiniowanie konkretnych problemów i dopasowanie działań szkoleniowych.
Przed wypełnieniem formularza prosimy o zapoznanie się z zasadami uczestnictwa, planem działań i regulaminem.
Formularz rekrutacyjny jest dostępny TUTAJ.
JAK BĘDZIEMY DZIAŁAĆ
Rekrutacja Lokalnych partnerów trwa od 27 kwietnia do 11 maja. Wyłonimy w niej 9 lokalnych partnerów – ośrodki koordynujące szkolenia, które we współpracy z Narodowym Centrum Kultury zorganizują trzy szkolenia w swoim regionie. Na etapie rekrutacji, chętne do udziału w projekcie ośrodki, wybiorą jedną z dwóch ścieżek szkoleniowych – ścieżkę wewnętrznego rozwoju instytucji (w tej ścieżce szkolenia przeznaczone są tylko dla jej pracowników) lub ścieżkę tematyczną, w której nacisk położony jest na współpracę z wybranymi przez ośrodek lokalnymi partnerami (w tej ścieżce udział w szkoleniu mogą wziąć pracownicy i członkowie wszystkich instytucji i organizacji działających w sektorze kultury w danym regionie).
13 maja 2016 r. ogłosimy wyniki rekrutacji i zaprosimy lokalnych koordynatorów projektu z wytypowanych ośrodków partnerskich na trzydniowe spotkanie w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach (30.05 – 1.06). Tam lepiej się poznamy, zaplanujemy działania i wspólnie wytypujemy tematy szkoleń.
Czerwiec to czas dla nas na wyłonienie trenerów dla waszych szkoleń. Szkolenia będą odbywać się u Was – lokalnych partnerów projektu „Zaproś nas do siebie!” w okresie między 20 sierpnia a 18 listopada 2016 r., dlatego czerwiec, lipiec i początek sierpnia to miesiące, w których najlepiej wypromować projekt i przeprowadzić rekrutację uczestników.
KRYTERIA NABORU
W wyborze lokalnych partnerów będziemy się kierować następującymi kryteriami
- OPIS INSTYTUCJI (misja, zespół, główne obszary działania, do kogo adresowane są działania instytucji, Nazwy konkursów i ich operatorów, w ramach których starała się o pieniądze na działania, Nazwy projektów (i rok ich realizacji), które udało się zrealizować w ramach ww. konkursów, Czy instytucja ma lokalnych partnerów, jeśli tak to prosimy o wymienienie i napisanie na czym polega współpraca z nimi)
- OPIS KOORDYNATORA (doświadczenie i zadania jakie ma w instytucji)
- CEL/MOTYWACJA DO UDZIAŁU W PROJEKCIE „ZAPROŚ NAS DO SIEBIE”
- UCZESTNICY SZKOLEŃ (kto z Twojego regionu (i dlaczego) powinien być uczestnikiem szkoleń organizowanych u Ciebie w ramach projektu „Zaproś nas do siebie!”?).
[1] Z rekrutacji wyłączeni są beneficjenci programu Dom Kultury + w latach 2010-2016, dla których dedykowany nabór przeprowadzony będzie na przełomie maja i czerwca. Będziemy o nim informować na stronie Domu Kultury+.