Settings and search
Włącz się w powstawanie narzędziownika o diagnozie w kulturze! (nabór przedłużony do 15.06)
Jeśli znacie serię wydawniczą Edukacja+Animacji to na pewno wiecie, że Narodowe Centrum Kultury prezentuje w niej nowe zjawiska oraz praktyki z obszaru animacji kultury i edukacji kulturalnej realizowane przez badaczy, twórców i wytwórców kultury. Seria ukazuje się rokrocznie od 2011 roku. A od 2016 roku zespół Kadry Kultury postanowił wzbogacić serię o nowy komponent - Narzędziownik.
Będzie on rozszerzeniem programu szkoleniowego NCK oraz wsparciem merytorycznym dla pracowników sektora kultury.
W każdym roku Narzędziownik będzie poruszał się w jednym, konkretnym obszarze. W tym roku jest to diagnoza w kulturze. Dlaczego wybraliśmy akurat to zagadnienie? Temat diagnozy lokalnej i badania potrzeb odbiorców coraz częściej pojawia się
w dyskusjach o kulturze i odmieniany jest przez wszystkie przypadki.
Wszyscy wiemy, że diagnoza to pierwszy etap projektu, wszyscy wiemy, że jest potrzebna, ale czy wszyscy wiemy jak poprawnie ją przeprowadzić i wykorzystać jej wyniki w praktyce?
Konieczność zagłębienia się w tym temacie potwierdza również przygotowana w tym roku przez Kadrę Kultury „Diagnoza potrzeb pracowników kultury”, w której zagadnienie diagnozy pojawia się wśród potrzeb szkoleniowych.
Oto grupa ekspertów, która w tym roku współtworzy z nami publikację:
- Anna Czyżewska (Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna)
- Julia Dziubecka i Grzegorz Młynarski ( s360)
- Eliza Gryszko (Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”)
- Tomasz Kukołowicz (Narodowe Centrum Kultury)
- Magdalena Tędziagolska (Badania i Działania)
- Karol Wttels (Fundacja Obserwatorium i Federacja Mazowia)
To właśnie te osoby podzielą się z Wami wiedzą i doświadczeniem, rzucając światło na ten szeroki temat i mamy nadzieję, że będą drogowskazem w procesie przygotowywania Waszych badań.
Jednak teksty ekspertów to nie wszystko!
W Narzędziowniku pojawią się również dobre praktyki, czyli opisy badań, które zostały dobrze przeprowadzone i takie których wyniki zostały wykorzystane, a także przedstawione szerszemu gronu. W publikacji chcemy przedstawić 8 diagnoz.
Czyje to będą diagnozy? Wasze!
Bo to właśnie Was chcemy poprosić o włączenie się w tworzenie Narzędziownika.
Dlaczego? Bo wiemy, że Wasze doświadczenia są wartościowe i będą cenne dla innych - mogą okazać się impulsem do przeprowadzenia badań i pokazać, że takie działania są naprawdę ważne.
Jak to zrobić?
Jeśli przeprowadziliście badanie i wykorzystaliście jego rezultaty, a ponadto uważacie, że jest to dobre badanie i warto podzielić się swoim doświadczeniem z innymi, to znaczy, że czekamy właśnie na Was! Zgłoście swoje badanie w otwartym naborze, który potrwa do 15 czerwca.
W pierwszym etapie należy wypełnić formularz w którym prosimy o podstawowe informacje związane z badaniem. Na tej podstawie zespół oceniający - składający się z ekspertów (autorów tekstów w publikacji) i członków zespołu Kadry Kultury wyłoni 8 dobrych praktyk, które najlepiej wpisują się w założenia Narzędziownika.
FORMULARZ NABORU DOBRYCH PRAKTYK ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ.
Wszyscy, którzy zgłoszą się do naboru otrzymają jedną z publikacji Narodowego Centrum Kultury.
Natomiast Ci z Was, których Dobre praktyki zostaną wydrukowane w Narzędziowniku otrzymają pakiety publikacji dla podmiotu, który reprezentują (w tym również wydrukowany Narzędziownik) oraz możliwość bezpłatnego udziału w szkoleniu „Działaj wspólnie. Współpraca międzysektorowa”, które odbędzie się w dniach 26-28 października 2016 r. w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach.
A ZATEM DO DZIEŁA!
STWÓRZCIE Z NAMI NARZĘDZIOWNIK!