Settings and search
Miuosh x Zespół Śląsk – „Pieśni Współczesne”. PRAPREMIERA
Prapremierowy odsłuch jednego z najciekawszych projektów muzycznych ostatnich lat - wspólnego albumu Miuosha i Zespółu Śląsk.
„Pieśni Współczesne” w całości zabrzmią pierwszy raz w samym sercu Śląska, w katowickiej Strefie Kultury, w amfiteatrze NOSPR.
Raz na milion lat dochodzi do zderzenia, swoistego błędu. Strumienie biegu czasu i nieskończone ilości miejsc przenikają się ze sobą w piękny i nieobliczalny sposób, zmieniając zastałe światy. Między pokryte najdostojniejszą rdzą szacunku symbole, wierzenia i tradycje wkrada się coś im obcego. Razem tworzą nowe.
Ten album to ten moment – raz na milion lat.
„Pieśni Współczesne” to projekt, w którym zaangażowanych zostało ponad 140 osób w tym niezwykły i uznany na całym świecie Zespół Pieśni i Tańca Śląsk oraz wykonawcy tacy jak Błażej Król, Bela Komoszyńska, Ralph Kaminski, Igor Herbut, Natalia Grosiak, Julia Pietrucha, Tomasz Organek, Jakub Józef Orliński, Andrzej Smolik, Marcin Wyrostek, Kora czy duet Kwiat Jabłoni.
Miuosh jest autorem całości muzyki i wszystkich tekstów, które podsycone lokalną mitologią i świeżym spojrzeniem na sprawy ludzkie, tworzą opowieść o ludziach ziemi zmagającej się z teraźniejszymi problemami, jednocześnie nie zapominając o szacunku dla tradycji. W aktualny sposób poruszają ponadczasową tematykę śmiało czerpiąc z tradycji pieśni ludowych Ziemi Śląskiej i Beskidu Śląskiego, nawiązując do ludowych wierzeń, wartości i historii.
Dołącz do wydarzenia na Facebooku!
Dla liczącego niemal 70 lat Zespołu „Śląsk”, który miał okazję koncertować w 44 krajach na 5 kontynentach, to pierwszy taki projekt. Dla Miuosha, który swoimi symfonicznymi projektami-koncertami z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia potrafił zapełnić największy stadion w Polsce, to również nowa przestrzeń.
Pieśni współczesne – wspólny album Miuosha i Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk jest projektem przełomowym, w którym niezwykły potencjał jednego z najstarszych i najbardziej docenianych zespołów folklorystycznych w Polsce i Europie kontrastuje z muzyką miejską, współczesną, korzystającą z zupełnie innych niż klasyczne form wyrazu.
Miuosh jest autorem całości muzyki i wszystkich tekstów, które sięgają do tradycji ludowych, stanowiących fundament repertuaru Śląska, a podsycone lokalną mitologią i świeżym spojrzeniem na współczesne wyzwania tworzą opowieść o ludziach zmagających się z teraźniejszymi problemami, ale niezapominającymi o szacunku dla tradycji. Wszystkie utwory na płycie w aktualny sposób poruszają ponadczasową tematykę, śmiało czerpiąc z tradycji pieśni ludowych Ziemi Śląskiej i Beskidu Śląskiego oraz nawiązując do ludowych wierzeń, wartości i historii. W projekt zaangażowanych zostało ponad 140 osób, w tym tak znakomici wykonawcy, jak wspomniani już Jakub Józef Orliński, Igor Herbut, Marcin Wyrostek, Kasia Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz oraz Błażej Król, Bela Komoszyńska, Ralph Kaminski, Natalia Grosiak, Tomasz Organek, Andrzej Smolik, Marcin Wyrostek i Kora.
Wydawcy albumu: Fandango Records, Narodowe Centrum Kultury
Sfinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.
Partnerzy albumu: Miasto Katowice, Zespół Śląsk, Ladidadi, Osom Studios.