Settings and search
Konkurs na logotyp filmu "Jarocin, Po Co Wolność"
Stowarzyszenie Film Kraków - producent filmu „Jarocin, Po Co Wolność” - ogłasza jednoetapowy konkurs na projekt logotypu promującego film. Prace konkursowe należy nadsyłać do dnia 4 kwietnia 2016. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę finansową w kwocie 1.000 zł. brutto oraz zaproszenie do rozmów o współpracy przy przygotowywaniu materiałów promocyjnych dla filmu.
O filmie
„Jarocin, Po Co Wolność” to zamknięta w obrazach i dźwiękach, energetyczna historia Festiwalu w Jarocinie. Pełna anegdot, opowieść o wolności, młodości, niezależności i marzeniach, przeplatana tekstami piosenek zmieniającymi się tak, jak świat wokół. Film łączy biało-czarne archiwalne obrazy, niepublikowane dotąd amatorskie nagrania, z lekko zamazanymi, ale wciąż żywymi, wspomnieniami Bohaterów – legendarnych rockowych buntowników, dla których Jarocin był inspiracją i źródłem twórczej wolności. Całość łączy muzyka, która jako najważniejszy element festiwalu, staje się narratorem historii. Film o Jarocinie jest filmem o wolności. Nie tylko tej rozumianej jako wolność jednostki w totalitarnym świecie, ale również o wolności artystycznej, wolności tworzenia i wyrażania siebie, wolności w każdym wymiarze. Na kanwie opowieści o Festiwalu, zostanie pokazany trudny okres życia w systemie komunistycznym i muzyczna droga Polaków do wolności.
W filmie występują kluczowe postaci polskiej sceny rockowej, punkrockowej i bluesowej, min.: Robert Brylewski - jeden z pierwszych muzyków punkrockowych, współzałożyciel Brygady Kryzys, Walter Chełstowski - współtwórca Jarocina w latach 1980-83, Krzysztof „Grabaż” Grabowski - dziennikarz radiowy, lider zespołu Pidżama Porno, Jurek Owsiak - wielokrotny konferansjer na festiwalu i dyrektor artystyczny w latach 1991 i 92, Krzysztof Skiba - anarchizujący opozycjonista, aresztowany w Jarocinie w 85r. za rozrzucanie ulotek, Muniek Staszczyk - lider i wokalista zespołu T. Love, uważa się za „dziecko Jarocina”, Grzegorz „Patyczak” Kmita - wokalista punkowy, założyciel i jedyny członek zespołu Brudne Dzieci Sida, Paweł „Guma” Gumola - kompozytor i autor tekstów, założyciel zespołu Moskwa, Dariusz „Maleo” Malejonek - kompozytor, wokalista i gitarzysta, członek zespołów: Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Marek Piekaczyk - wokalista, autor tekstów, aktor, członek zespołu TSA.
Szczegółowe informacje na temat filmu – trailer, dokumentacja zdjęciowa, relacje bohaterów – dostępne są na stronie www producenta.
O konkursie
Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do pełnoletnich osób fizycznych i osób prawnych zajmujących się projektowaniem graficznym. Zadaniem Konkursu jest wyłonienie Autora (lub zespołu Autorów), który przedstawi najlepszy projekt logotypu promującego film. Zwycięski projekt, który stanie się oficjalną identyfikacją graficzną filmu powinien cechować się kreatywnością, jasnością przekazu nawiązującą do tematyki filmu oraz funkcjonalnością (logotyp zostanie wykorzystany na wielu nośnikach reklamowych podczas kampanii promującej film).
Nagrodą w konkursie jest nagroda finansowa w kwocie 1.000 zł. brutto oraz zaproszenie do rozmów o współpracy przy przygotowywaniu materiałów promocyjnych dla filmu.
Prace należy nadsyłać do dnia 4 kwietnia 2016.
Szczegółowe informacje dotyczące przebiegu konkursu określa REGULAMIN KONKURSU dostępny jako załącznik do niniejszego ogłoszenia oraz na stronie www Organizatora: