Ustawienia i wyszukiwarka
Program dotacyjny „Kultura Dostępna”!
Celem programu dotacyjnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura Dostępna” jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców i sprzyjających integracji społecznej.
Dofinansowanie dla działań nieodpłatnych
W ramach programu można się ubiegać o dofinansowanie projektów skoncentrowanych na nieodpłatnym uczestnictwie osób o utrudnionym dostępie do kultury. Chodzi o organizację oferty kulturalnej, działań poza stałą siedzibą instytucji oraz wyjazdów tematycznych.
Wsparcie w dostępie dla kultury
Odbiorcami dofinansowanych zadań mają być przedstawiciele różnych grup m.in.: dzieci i młodzież szkolna, osoby starsze i z niepełnosprawnością, a także tych środowisk, które m.in. z powodu barier kulturowych i prawnych pozostają poza obiegiem życia kulturalnego i społecznego lub mają do niego utrudniony dostęp.
Działania priorytetowe
Priorytetowo traktowane będą działania, które popularyzują dziedzictwo o znaczeniu narodowym i poszerzają dostęp do oferty kulturalnej, charakteryzują się wysoką wartością edukacyjną i artystycznej oraz integrują społecznie. Powinny też uwzględniać organizację darmowego uczestnictwa w ofercie oddalonej przestrzennie. Szansę na dotację mają działania, które pomogą ich uczestnikom w zdobywaniu pozytywnych doświadczeń w kontakcie z kulturą oraz budowaniu kompetencji.
Składanie wniosków
Wnioski składać mogą m.in. państwowe i samorządowe instytucje kultury, uczelnie artystyczne, publiczne i niepubliczne szkoły artystyczne, organizacje pozarządowe, kościoły i związki wyznaniowe oraz podmioty prowadzące działalność gospodarczą. Dla prawidłowego złożenia dokumentu obowiązkowe jest posiadanie konta w Elektronicznym Biurze Obsługi Interesanta (EBOI), dostępnym pod adresem https://esp.mkidn.gov.pl. Instytucją zarządzającą programem jest Narodowe Centrum Kultury.
>> NABÓR 2017 - trwa do 30 listopada 2016
>> NABÓR 2016 ZAKOŃCZONY - ZOBACZ WYNIKI
>> NABÓR 2015 ZAKOŃCZONY - ZOBACZ WYNIKI
Informacji o programie udzielają:
- Karolina Maciejewska, tel. (22) 21 00 157, kmaciejewska@nck.pl
- Anna Jermacz, tel. (22) 21 00 136, ajermacz@nck.pl