Ustawienia i wyszukiwarka
"Do Hymnu" – wyniki naboru do przesłuchań i na warsztaty
150 szkół zakwalifikowało się do przesłuchań w VII edycji konkursu "Do Hymnu". We wrześniu w Bydgoszczy odbędą się warsztaty dla nauczycieli prowadzących prezentację szkół , a od października ruszają przesłuchania, podczas których wyłonione zostaną najlepsze wykonania hymnu i pieśni hymnicznych.
W tym roku w przesłuchaniach konkursowych weźmie udział 150 szkół w tym 149 szkół z całej Polski i jedna szkoła polska przy Ambasadzie RP w Atenach, oraz 100 nauczycieli prowadzących warsztaty przygotowawcze do prezentacji.
Z myślą o jak najlepszym przygotowaniu szkół do konkursu, zorganizowane zostaną warsztaty dla 100 nauczycieli odpowiedzialnych za przygotowanie prezentacji konkursowych. Warsztaty odbędą się w dniach 14-15 września 2024 roku w Bydgoszczy. Przesłuchania konkursowe będą odbywać się w terminie od 2 października do 8 listopada 2024 roku. Operator konkursu skontaktuje się z dyrektorami zakwalifikowanych szkół w celu ustalenia szczegółów przesłuchań i warsztatów.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu, który zawiera niezbędne załączniki, takie jak: formularz zgody utrwalenia wizerunku, który każdy opiekun dziecka biorącego udział w przesłuchaniu powinien wypełnić, oświadczenie dyrektora, które należy uzupełnić i wręczyć jury dopiero w dniu przesłuchania. W załączniku do regulaminu znajdują się również materiały nutowe potrzebne do przygotowania uczniów do udziału w przesłuchaniach oraz harmonogram warsztatów.
Życzymy wszystkim uczestnikom powodzenia i nie możemy się doczekać, aby usłyszeć Wasze wyjątkowe wykonania hymnu!
Zeszyt edukacyjny "Do Hymnu"
Edukatorzy! Narodowe Centrum Kultury stworzyło zeszyt edukacyjny inspirowany konkursem „Do Hymnu”, do pracy z uczniami i uczennicami szkół podstawowych. Materiał może wspierać edukację formalną, jak również być ciekawym urozmaiceniem zajęć pozalekcyjnych, m.in. w muzeach, świetlicach, domach kultury czy bibliotekach. Zeszyt „Do Hymnu” zawiera dziesięć różnorodnych i atrakcyjnie zaprezentowanych ćwiczeń opartych na najbardziej uroczystych pieśniach narodowych o charakterze hymnicznym. Najmłodsi spotkają się w nim z bohaterami Hymnu Polski, dowiedzą się o archaizmach występujących w „Bogurodzicy”, a nawet o elementach ówczesnego stroju narodowego, w którym tańczono mazura. W zeszycie nie zabrakło również zadań plastycznych i muzycznych, które rozwijają umiejętności kreatywne oraz wyobraźnię, a także pobudzają ekspresję twórczą.
Poprzez wykorzystanie materiału edukacyjnego w trakcje lekcji, nauczyciele oraz nauczycielki nie tylko zachęcają podopiecznych do zachowania szacunku wobec symboli narodowych, ale również zapraszają do współpracy w grupie, kształtowania poczucia wartości wspólnego działania, realizacji wspólnego celu i odpowiedzialności za jego osiągniecie.
Pobierz zeszyt edukacyjny „Do Hymnu”
Wykorzystując materiał edukacyjny w swoich działaniach, oznacz @Narodowe Centrum Kultury w mediach społecznościowych. Użyj #DoHymnu.