Settings and search
Jak czerpać inspiracje z przyrody w działaniach instytucji kultury. WEBINARIUM
Tym razem w atmosferze gorącego lata poszukamy pomysłów na działania kulturalne związane ze światem przyrody.
Bogactwo natury to zarazem bogactwo inspiracji dla naszych przedsięwzięć! Podczas webinarium wspólnie zastanowimy się, w jaki sposób połączyć edukację przyrodniczą i kulturową, przyjrzymy się pomysłom na działania, kalendarzowi świąt przyrodniczych, porozmawiamy o tym, jak w instytucjach kultury można promować postawę opartą na szacunku dla dziedzictwa przyrodniczego.
Poznamy przykłady projektów kulturalnych zainspirowanych przyrodą – zarówno w wymiarze lokalnym, ogólnopolskim, jak i globalnym.
Podczas webinarium:
- dowiesz się, w jaki sposób możesz rozbudować ofertę kulturalną swojej instytucji o działania przyrodnicze;
- usłyszysz o teorii interpretacji dziedzictwa i koncepcji biofilii;
- poznasz kalendarz świąt przyrodniczych i sposoby na jego wykorzystanie w projektowaniu działań kulturalnych;
- poznasz przykłady projektów o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i globalnym.
27.08 WEBINARIUM | Formularz rejestracji →
Trenerki:
Katarzyna Rosińska – z wykształcenia biolog, której szczególnie bliskie są ptaki. Wiele lat związana była z programem badawczym Akcja Bałtycka, gdzie współuczestniczyła w odkrywaniu fenomenu ptasich migracji. Od blisko dwudziestu lat pracuje jako edukator przyrody. Zaangażowana w działalność III-go sektora. Koordynatorka różnych projektów przyrodniczych, edukacyjnych oraz związanych z kulturą tradycyjną. Jest współzałożycielką Leśnej Bazy Wilczek - pierwszego w Trójmieście leśnego przedszkola. Współtwórczyni, a jednocześnie śpiewaczka, gdyńskiej Akademii Głosów Tradycji. Prowadzi autorski projekt „Dzika Klasa”. Swoją wiedzą praktyczną dzieli się podczas licznych warsztatów, szkoleń i konferencji oraz na Facebooku pod nazwą „Rubecula”. Współtworzy roczny kurs edukacji i animacji przyrodniczej. Kocha śpiewać białym głosem i marzy, aby nauczyć się grać na akordeonie. Swoją miłość do polskiej kultury tradycyjnej przemyca podczas działań przyrodniczych.
Paulina Kobza – animatorka kultury, antropolożka, trenerka. Od lat związana z Narodowym Centrum Kultury, gdzie koordynuje projekty programu Kadra Kultury (m.in. Ogólnopolską Giełdę Projektów) oraz z siecią centrów sąsiedzkich w Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni. Jedna z założycielek stowarzyszenia Chodź nad Świder, edukatorka przyrodnicza. W swojej pracy (i życiu) szuka połączeń człowieka z naturą.