Settings and search
Dziedziniec Kultury – ARENA
Koncert – Strojnowy
| teatr porcelanowych lalek | warsztaty plastyczne
15.00-15.40 | Przedstawienie teatru lalek
Spektakl interaktywny z udziałem dwóch aktorek grających w tzw. żywym planie. Dopełnieniem oryginalnej scenografii są piękne przestrzenne lalki wykonane między innymi z drewna oraz wielobarwne lalki porcelanowe, które wraz z aktorami tworzą bohaterów tego niezapomnianego widowiska.
„Sindbad Żeglarz” to jedna z trzystu „Baśni z tysiąca i jednej nocy”- słynna perska opowieść. Tu inspirację stanowi 7 wypraw Singbada opisanych przez Bolesława Leśmiana. „Przygody Singbada Żeglarza” stanowią barwną, pełną przygód i humoru historię. To opowieść o niebezpieczeństwach czyhających na młodego Sindbada – zarówno ze strony nieprzejednanej przyrody, jak i nieposkromionych potworów, czy „zwykłych” – wydawać by się mogło – ludzi.
Występują: Alina Więckiewicz, Monika Markiewicz.
15.45-17.00 | warsztaty
Sindbad w trakcie swojej podróży poznaje wspaniałe księżniczki, owiane tajemnicą i magią kultury dalekiego wschodu. Księżniczki kryją swoją twarz za woalem i wachlarzami. Właśnie takie wachlarze będziemy tworzyć w trakcie warsztatów. Uczestnicy staną się artystami, by z różnorodnych materiałów zaprojektować stelaż i pokrycie wachlarzy; w nawiązaniu do oryginałów-arcydzieł sztuki jubilerskiej, gdzie uchwyt wykonywano z szylkretu, kości słoniowej, masy perłowej, srebra i złota. Pokrycie zaś z białego papieru lub cienko wyprawionej skóry. A dekorację pokryć stanowiły miniaturowe sceny rodzajowe - kopie dzieł wielkich mistrzów. Każdy uczestnik warsztatów będzie mógł wykonać swój indywidualny, własnoręcznie zaprojektowany i ozdobiony wachlarz.
Dołącz do wydarzenia na Facebooku! →
Dziedziniec Kultury – PROGRAM →
21.00 | Strojnowy
Piotr "Struna" Strojnowski – w 1982 r. założył zespół DAAB wspólnie z Dariuszem Gierszewskim oraz Arturem Miłoszewskim i został jego pierwszym wokalistą i liderem. Wymyślił hasło "Muzyka Serc" które towarzyszy zespołowi do dzisiaj.
Jest współkompozytorem i autorem tekstów kultowych przebojów t.j. "W moim ogrodzie", "Fala ludzkich serc", "Zakamarki moich dusz", "Serce jak ogień" i innych... W 1985 r. w trakcie tournee po Europie " zdecydował się na odejście z zespołu.
W 2015 r. jego drogi splotły się z producentami Grzegorzem Rytką i Michałem Mareckim, którzy wspólnie postanowili powołać do życia zespół Strojnowy. Wówczas rozpoczęły się pracę nad debiutancką płytą grupy. Równolegle do zespołu dołączyli muzycy, którzy mają swój udział w tworzeniu polskiej sceny reggae. Album "Wolność Serc", bazujący na tekstach Piotra Strojnowskiego
i wspólnych kompozycjach, ukazał się w listopadzie 2018 r.
Pozostałymi członkami zespołu są:
Grzegorz Rytka – saksofon
Michał Marecki – instrumenty klawiszowe
Paweł Mazurczak – bass
Jacek Orłow – perkusja
Piotr Hrycyk – instrumenty perkusyjne
Krzysztof Nowicki – gitary
Łukasz Hodor – puzon
Mariusz Dziurawiec – sxundmaster
Wydarzenie będzie rejestrowane.