Settings and search
I Koszaliński Kongres Kultury
W dniach 14-15 października odbędzie się po raz pierwszy Koszaliński Kongres Kultury. Jego celem ma być zweryfikowanie potrzeb i ocena działań dotyczących zdarzeń kulturalnych w tym przeszło 100 tysięcznym mieście. Podczas 2 – dniowego wydarzenia odbędą się wykłady, warsztaty, dyskusje i prezentacje instytucji związanych z kulturą.
I dzień pod hasłem "Jaka jest koszalińska kultura?"
Przedstawiciele warszawskiej Fundacji Res Publica im. Henryka Krzeczkowskiego omówią wyniki ankiety dotyczącej badania potrzeb koszalinian w zakresie kultury, nawiążą do wyników diagnozy kultury Koszalina oraz wprowadzą do tworzenia "Programu Rozwoju Kultury Koszalina na lata 2017 – 2020". Kolejnym elementem programu będzie omówienie trzech przedkongresowych paneli dyskusyjnych. Dzień zakończy spotkanie z aktorką i piosenkarką Stanisławą Celińską oraz koncert Dominiki Barabas, półfinalistki programu "Must be the music".
II dzień pod hasłem "Jak i co w koszalińskiej kulturze zmienić?"
Rozpocznie się wykładem dziennikarza Jacka Żakowskiego - "Czy kultura może pomóc?". Następnie przewidziano omówienie przedkongresowego panelu dyskusyjnego "Kultura: młodych i młodym". Po przerwie nastąpi prezentacja działań i twórców z Koszalina w formie Pecha Kucha, obrazująca co i jak w koszalińskiej kulturze można zmienić. Kongres zakończy się projekcją filmu "Ostatnia rodzina" w reżyserii Jana Matuszyńskiego.
Podczas trwania Kongresu, w holu Kina Kryterium, zaprezentują się koszalińskie instytucje kultury, organizacje pozarządowe oraz szkoły artystyczne. W Bałtyckiej Galerii Sztuki będzie można obejrzeć wystawę malarstwa Agaty Czeremuszkin – Churt i Agi Pietrzykowskiej – "Konkret albo obecność rozproszona". Natomiast w City Box odbędzie się pokaz zwycięskich projektów w ramach konkursu Start UP CK 105 w Koszalinie "Małe projekty kulturalne" oraz wystawa zasobów Narodowego Centrum Kultury w Warszawie "Kultura zmiany".
Uczestników Kongresu obowiązuje rejestracja, jednakże większość wydarzeń jest ogólnodostępna.
Rejestracja uczestników oraz szczegółowy program Kongresu można znaleźć na stronie www.koszalin.pl.
Zapraszamy do śledzenia Kongresu na Facebooku.