Ustawienia i wyszukiwarka
Oficjalne obchody 10. rocznicy śmierci Jacka Kaczmarskiego
W ramach oficjalnych obchodów 10. rocznicy śmierci Jacka Kaczmarskiego odbędzie się cykl wydarzeń w Warszawie w dniach 9-13 kwietnia 2014 roku. Obchody odbędą się pod patronatem Narodowego Centrum Kultury.
Obchody rozpoczną się 9 kwietnia spotkaniem z Katarzyną Walentynowicz, autorką publikacji „Mimochodem. Rozmowy o Jacku Kaczmarskim”. Następnie można będzie wysłuchać minirecitalu Mateusza Nagórskiego.
10 kwietnia o godzinie 15.00 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach nastąpi uroczyste złożenie kwiatów na grobie Jacka Kaczmarskiego.
Następnego dnia w L Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy w Warszawie odbędzie się Ogólnopolski Przegląd Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Rytmy nieskończoności”. Od godziny 9.00 będą trwały warsztaty poetyckie oraz spotkania z zaproszonymi gośćmi. Natomiast, o godzinie 13.00 zapraszamy na debatę: "Dlaczego Kaczmarski? Młode pokolenie w poszukiwaniu wartości".
12 kwietnia w byłym budynku Urzędu Cenzury - Mysia 3 o godzinie 19.00 odbędzie się koncert „Kaczmarski bez cenzury” w wykonaniu Kwartetu ProForma. Bilety w cenie 35/20 zł można zakupić pod adresem internetowym: www.ticketpro.pl, w salonach sieci EMPIK oraz na Mysiej 3 w dniu koncertu.
Ostatniego dnia kwietniowch Obchodów, 13 kwietnia o godzinie 19.00 w Muzeum Historii Żydów Polskich, Jacek Bończyk przy akompaniamencie Marcina Żmudy zagra recital „Kaczmarski - subiektywnie”. Bilety w cenie 35/20 zł można zakupić w kasie Muzeum Historii Żydów Polskich oraz na ich stronie internetowej: www.jewishmuseum.org.pl/pl.
Wszystkie wydarzenia w ramach Obchodów zostały objęte Patronatem Honorowym Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego "25-lecie Wolności".
Ponadto w skład Komitetu Honorowego wchodzą:
Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego
Krzysztof Dudek, Dyrektor Narodowego Centrum Kultury
Hanna Gronkiewicz- Waltz, Prezydent Miasta stołecznego Warszawy
Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska
Tomasz Tamborski, Starosta Powiatu Kołobrzeskiego
Jerzy Kapuściński, Dyrektor Programu Drugiego Telewizji Polskiej S.A.
Organizatorami są: Fundacja Róbmy swoje dla kultury oraz Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego.
Partnerami Obchodów zostali: Muzeum Historii Żydów Polskich, Europejskie Centrum Solidarności, Mysia 3 oraz Rytmy Nieskończoności.
Patronat medialny nad wydarzeniami objęli: Gazeta Wyborcza, TVP2, TVP Gdańsk i Radio Gdańsk.
Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu
Miasta stołecznego Warszawy.
(fot. fundacja-kaczmarski.org)