Zaproś nas do siebie!
Kadra Kultury
„Zaproś nas do siebie!” to całoroczny projekt dedykowany zespołom domów, centrów i ośrodków kultury z całej Polski. Poprzez organizację szkoleń dla pracowników instytucji, spotkania online, wsparcie dla dyrekcji, wizyty studyjne w regionach, konsultacje z ekspertami i ekspertkami, grupowe zadania oraz udział w wydarzeniach organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury chcemy wzmocnić zespoły i dać im zastrzyk inspiracji w pracy nad ofertą programową instytucji.
Czym jest „Zaproś nas do siebie!”?
„Zaproś nas do siebie!” jest projektem szkoleniowym Narodowego Centrum Kultury. Zakłada uczenie się poprzez doświadczanie, poznawanie dobrych praktyk, wymianę doświadczeń, budowanie relacji pomiędzy uczestnikami i uczestniczkami.
Instytucje, które wezmą udział w projekcie, otrzymają od Narodowego Centrum Kultury wsparcie w zakresie:
- wzmocnienia kompetencji pracowników i pracownic instytucji kultury w obszarze komunikacji i pracy w zespole,
- wzmocnienie kompetencji dyrektorów i dyrektorek instytucji w zakresie zarządzania,
- rozwoju oferty programowej instytucji na 2022 rok, opartej na tożsamości lokalnej i współpracy z mieszkańcami.
Dla kogo?
Na udział w projekcie może liczyć 14 ośrodków, które zgłoszą się i zostaną wyłonione w otwartym naborze.
Projekt „Zaproś nas do siebie!” skierowany jest do domów, ośrodków lub centrów kultury, posiadających status samorządowej instytucji kultury, wpisanych do rejestru instytucji kultury (z wyłączeniem instytucji współprowadzonych wpisanych w rejestrze instytucji kultury, dla których organizatorem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz instytucji współprowadzonych wpisanych w rejestrze organizatorów samorządowych). Program nie jest skierowany do bibliotek, muzeów oraz placówek oświatowych.
Rekrutacja:
Rekrutacja do tegorocznej edycji projektu odbędzie się dwuetapowo:
I etap: nabór zgłoszeń: 15 lutego – 15 marca 2021 r.
Do drugiego etapu zostanie zakwalifikowanych maksymalnie 28 instytucji,
II etap: rozmowy on-line: 6-16 kwietnia 2021 r.
Kryteria wyboru:
- potencjał i motywacja zespołu Instytucji,
- zakres działań Instytucji/misja Instytucji,
- strategia Instytucji,
- wyzwania stające przed Instytucją,
- potencjał zasobów lokalnych,
- spójność i adekwatność Formularza Zgłoszeniowego Instytucji.
Aby zgłosić się do „Zaproś nas do siebie!”, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy instytucji, dostępny od 15 lutego do 15 marca 2021 roku:
Przed jego uzupełnieniem zachęcamy do przedstawienia założeń projektu wszystkim członkom i czlonikiom załogi, tak aby decyzja o wzięciu udziału w projekcie była wspólna, a wszyscy pracownicy i pracownice mieli gotowość do podjęcia wyzwań związanych z uczestnictwem w projekcie.
„Zaproś nas do siebie!” 2021 - harmonogram
Spotkania on-line Koordynatorek projektu – zespoły Instytucji biorących udział w Projekcie
Temat: Założenia i harmonogram projektu
Termin: kwiecień-maj
Praca zespołowa
Temat: Badanie zasobów lokalnych
Termin: maj-czerwiec
Warsztat dla dyrektorów i koordynatorów
Tematy: Zarządzanie zespołem w procesie zmiany, Zasoby lokalne
Termin: czerwiec
Warsztaty w Instytucjach
Temat: Wzmocnienie zespołu instytucji. Komunikacja w zespole
Termin: lipiec-sierpień
I Wizyta studyjna
Temat: Budowanie oferty Instytucji w oparciu o współpracę z mieszkańcami
Termin: lipiec
II Wizyta studyjna
Temat: Budowanie oferty Instytucji w oparciu o tożsamość i dziedzictwo lokalne
Termin: sierpień
XI Ogólnopolska Giełda Projektów
Termin: wrzesień
Warsztat dla dyrektorów i koordynatorów
Termin: październik
Warsztat podsumowujący
Termin: listopad
Reportaż z edycji 2020:
W roku 2018, w którym obchodzliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, postawiliśmy akcent na upamiętnianie tej wyjątkowej rocznicy i pielęgnowanie tradycji narodowych, zgodnie z przyświecającym Narodowemu Centrum Kultury hasłem: „Wychodząc poza teraźniejszość, pielęgnujemy przeszłość”.
Do udziału w programie zaprosiliśmy 20 instytucji kultury z całej Polski.
Tematyka:
- budowanie oferty programowej instytucji kultury opartej na tożsamości lokalnej (edukacja artystyczna, edukacja kulturalna, dziedzictwo materialne, dziedzictwo niematerialne, współpraca z mieszkańcami),
- wolontariat w kulturze,
- badanie potrzeb lokalnej społeczności,
- organizacja wydarzeń kulturalnych, promocja działań, zarządzanie zespołem, budowanie zespołu).
Materiały do pobrania
Pobierz plik Zaproś nas do siebie! 2018 - wyniki naboru (PDF 312.39 KB) Pobierz plik Porozumienie (DOC 80.00 KB) Pobierz plik Regulamin 2018 (PDF 442.03 KB)Warsztaty inauguracyjne
- przeczytaj RELACJĘ
- I dzień - zobacz FOTOGALERIĘ
- II dzień - zobacz FOTOGALERIĘ
- III dzień - zobacz FOTOGALERIĘ
I wizyta studyjna (06-09.05.2018)
- przeczytaj RELACJĘ Eli z Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach
- przeczytaj RELACJĘ Kasi z Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie
- zobacz FOTOGALERIĘ
II wizyta studyjna (06-08.07.2018)
- przeczytaj RELACJĘ uczestniczek
III wizyta studyjna (22-24.08.2018)
IV wizyta studyjna (12-15.09.2018)
V wizyta studyjna (17-19.10.2018)
VI wizyta studyjna (28-30.11.2018)
Relacje z wizyt studyjnych
Warsztaty inauguracyjne (11-13.04.2018)
- przeczytaj RELACJĘ
- I dzień - zobacz FOTOGALERIĘ
- II dzień - zobacz FOTOGALERIĘ
- III dzień - zobacz FOTOGALERIĘ
I wizyta studyjna (06-09.05.2018)
- przeczytaj RELACJĘ Eli z Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach
- przeczytaj RELACJĘ Kasi z Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie
- zobacz FOTOGALERIĘ
II wizyta studyjna (06-08.07.2018)
- przeczytaj RELACJĘ uczestniczek
III wizyta studyjna (22-24.08.2018)
IV wizyta studyjna (12-15.09.2018)
V wizyta studyjna (17-19.10.2018)
VI wizyta studyjna (28-30.11.2018)
Ruszyła rejestracja na pierwszą bezpłatną wizytę studyjną, organizowaną w ramach projektu „Zaproś Masters!”. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak tworzyć atrakcyjną ofertę kulturalną dla dzieci i rodzin, w oparciu o zrewitalizowane przestrzenie – zapraszamy do spędzenia trzech dni z ekspertami w tej dziedzinie, czyli pracownikami Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu, uczestniczącego w zeszłorocznej edycji programu „Zaproś nas do siebie!”.
Jednym z motywów przewodnich wizyty studyjnej w Zgierzu, Łodzi i Nagawkach będą perły w lokalnym dziedzictwie regionu, czyli zrewitalizowane obiekty: elementy pofabrykanckiej architektury w Łodzi (m.in. Księży Młyn), drewnianej zabudowy Zgierza i Skansen w Nagawkach. Uczestnicy wizyty studyjnej nie tylko je odwiedzą, ale też będą mieli okazję porozmawiać z ich pracownikami o procesie rewitalizacji społecznej i wykorzystaniu zasobów lokalnego dziedzictwa w tworzeniu ofert kulturalnej. To temat szczególnie nam bliski w jubileuszowym roku odzyskania przez Polskę niepodległości!
Drugi człon wizyty studyjnej to tworzenie atrakcyjnej, angażującej oferty kulturalnej dla dzieci i całych rodzin. Głos oddamy specjalistom, czyli zespołowi Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu, gospodarza i organizatora wizyty. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach ceramicznych, kulinarnych oraz poświęconych kreatywnej pracy z dziećmi.
Udział w wizycie studyjnej jest bezpłatny.
- „Zaproś Masters” z Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu - przeczytaj RELACJĘ
-
„Zaproś Masters” w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim - przeczytaj RELACJĘ oraz wspomnienia uczestników i organizatora
Kilkanaście instytucji kultury, uczestnicy programu „Zaproś nas do siebie” Narodowego Centrum Kultury, przez kilka miesięcy pracowało nad wspólnym projektem – „Nasze Wielkie Historie”. Dzięki wsparciu dotacyjnym Biura Programu „Niepodległa”, w każdym z ośrodków odbyły się warsztaty historyczne dla młodych pasjonatów historii. Uczniowie lokalnych szkół poznali metody archiwizowania opowieści, przeprowadzania wywiadów i pracy ze źródłami historycznymi.
Kolejny etap projektu umożliwił wykorzystanie zdobytych umiejętności w praktyce – uczestnicy wertowali pamiętniki, raporty i księgi parafialne, przeglądali stare fotografie i rozmawiali ze znawcami lokalnych historii. Po kilkunastu tygodniach udało się stworzyć wyjątkowe archiwum, pełne opowieści o uznanych już bohaterach, jak i zwykłych, anonimowych obywatelach, których los splótł się z odzyskiwaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku.
- Projekt "Nasze Wielkie Historie" jest dla mnie naturalnym przedłużeniem programu "Zaproś nas do siebie! 2017". Ten efekt współpracy stanowi więc dla nas niezwykłe doświadczenie bycia częścią ogólnopolskiego pomysłu na pokazanie historii Polski w jej lokalnych przejawach. Stąd też poszukiwanie pomiechowskich tajemnicy wokół odzyskania niepodległości przez Polskę traktujemy jako przygotowanie do wielkich obchodów stulecia w przyszłym roku, a zarazem jako dobry początek działania wokół dziedzictwa - dokumentowania historii lokalnej z myślą o przyszłych pokoleniach – mówi Agnieszka Brzezińska-Brańska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Pomiechówku.
Podsumowaniem I etapu projektu była wizyta ponad stu młodych badaczy lokalnych historii w Warszawie. 27 listopada 2017 r. mieli okazję zwiedzić Pałac Prezydencki w Warszawie i Galerię Kordegarda Narodowego Centrum Kultury, gdzie obejrzeli filmy z cyklu „Historia w ożywionych obrazach – Polska niepodległa”, zainspirowanego najważniejszymi dziełami malarskimi, odnoszącymi się do zwrotnych punktów w polskiej drodze do suwerenności. Następnego dnia, w PROMie Kultury Saska Kępa odbył się uroczysty wernisaż, podczas którego przedstawiciele każdej z uczestniczących w projekcie instytucji prezentowali badaną przez siebie opowieść. Oprócz uczniów zaangażowanych w zbieranie historii, na wernisażu pojawili się też dyrektorzy instytucji kultury, lokalni politycy, a nawet potomkowie niektórych bohaterów historii. Za historyczny wstęp i przypomnienie najważniejszych wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości odpowiadał z kolei przedstawiciel najmłodszej generacji polskich historyków – 9-letni Mikołaj Szlachta z Suszca!
- Ta wystawa to ogromny sukces projektu "Zaproś nas do siebie", który stał się miejscem spotkania i nawiązania sieci bardzo silnych więzi między uczestnikami. Pozwoliły one na wspólne zrealizowanie tego ogólnopolskiego projektu, wymagającego wielkiego zaangażowania i zaufania 15 ośrodków do siebie nawzajem. Jestem z niego bardzo dumna! To również potwierdzenie mojej intuicji, że warto tworzyć takie procesowe i oparte na uczeniu się poprzez doświadczanie wsparcie dla instytucji kultury, jakim jest projekt "Zaproś nas do siebie" – mówi Anna Ciecierska, koordynatorka programu.
„Nasze Wielkie Historie” zadebiutowały w Warszawie, a od grudnia 2017 r. ruszyły w podróż po całej Polsce. Wystawę będzie można bezpłatnie zobaczyć w każdej z uczestniczącej w projekcie instytucji. W 2018 r. ponownie spotkamy się w Warszawie na finisażu!
„Nasze Wielkie Historie” zostały objęte patronatem Narodowego Centrum Kultury.
- Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie - przeczytaj RELACJĘ
- Gminny Ośrodek Kultury w Pomiechówku - przeczytaj RELACJĘ
- Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu - przeczytaj RELACJĘ
- Mogileński Dom Kultury - przeczytaj RELACJĘ
- Milanowskie Centrum Kultury - przeczytaj RELACJĘ
- Ośrodek Kultury "Zameczek" w Czernicy - przeczytaj RELACJĘ
- Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu - przeczytaj RELACJĘ
- Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu - przeczytaj RELACJĘ
- Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim - przeczytaj RELACJĘ
- Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie
- Gminny Ośrodek Kultury w Pomiechówku
- Kwileckie Centrum Kultury i Edukacji im. Floriana Mazurkiewicza
- Gminne Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi
- Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu
- Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim
- Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach
- Centrum Kultury Dziecka, filia nr 1 MOK
- Ośrodek Kultury "Zameczek" w Czernicy
- Gminno-Parkowe Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie
- Milanowskie Centrum Kultury
- Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich
- Miejski Dom Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie
- Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej
- Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu
- Gminny Ośrodek Kultury w Wręczycy Wielkiej
- Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach
- Dom Kultury w Ustce
- Mogileński Dom Kultury
- Gminny Ośrodek Kultury w Młodzieszynie
- Inauguracja programu - przeczytaj RELACJĘ
- I wizyta studyjna - Akcja inspiracja, czyli czerpiemy z dobrych praktyk - przeczytaj RELACJĘ
- II wizyta studyjna - Jak działać "z" a nie "dla" - przeczytaj RELACJĘ
- III wizyta studyjna - Łączymy historią - przeczytaj RELACJĘ
- IV wizyta studyjna - Kreatywna Niepodległa - przeczytaj RELACJĘ
- V wizyta studyjna - Ogólnopolska Giełda Projektów - przeczytaj RELACJĘ
- VI wizyta studyjna - VI łodwiedziny, czyli szlus - przeczytaj RELACJĘ i zobacz filmowy REPORTAŻ
- Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie - przeczytaj RELACJĘ
- Gminny Ośrodek Kultury w Pomiechówku - przeczytaj RELACJĘ
- Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu - przeczytaj RELACJĘ
- Mogileński Dom Kultury - przeczytaj RELACJĘ
- Milanowskie Centrum Kultury - przeczytaj RELACJĘ
- Ośrodek Kultury "Zameczek" w Czernicy - przeczytaj RELACJĘ
- Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu - przeczytaj RELACJĘ
- Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu - przeczytaj RELACJĘ
- Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim - przeczytaj RELACJĘ
Projekt „Zaproś nas do siebie!” zmienia formułę! – w tym roku „zapraszać nas do siebie” będą instytucje kultury, mające doświadczenia w zakresie budowania oferty instytucji kultury – dzięki temu poznamy w wyjątkowych polskich animatorów, menadżerów, artystów, ludzi sektora kultury oraz będziemy procować na konkretnych przykładach, dobrych praktykach.
Zabierzemy Państwa na starannie przygotowane wizyty studyjne, warsztaty, wymianę dobrych praktyk. Uczestnicy projektu, przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury i naszych ekspertów, będą opracowywać mapę lokalnych zasobów oraz przeprowadzać diagnozę potrzeb lokalnej społeczności.
Warunkiem udziału w „Zaproś nas do siebie!” w 2017 roku jest zaangażowanie i aktywny udział uczestników w całym procesie zmiany, jaki powiedziany jest w poszczególnych etapach projektu. Jego zwieńczeniem i podsumowaniem doświadczeń jest wypracowanie oferty programowej instytucji kultury na rok 2018 i zaprezentowanie jej podczas seminarium podsumowującego.
Harmonogram działań:
|
| Szczegóły | Gdzie | Kiedy |
1 | Nabór | 1. Ankieta rekrutacyjna 2. Ankieta diagnostyczna: Lokalne zasoby kulturalne | Online | 23.02 – 15.03.2017 |
2 | Szkolenie | 1. Budowanie oferty instytucji kultury 2. Lokalne potencjały – tworzenie mapy lokalnych zasobów | Radziejowice | 3-5.04.2017 |
4 | Wizyta studyjna 1 | Dobre praktyki – budowanie oferty instytucji kultury** |
| Maj 2017* |
5 | Wizyta studyjna 2 | Dobre praktyki – budowanie oferty instytucji kultury** |
| Czerwiec 2017* |
6 | Wizyta studyjna 3 | Dobre praktyki – budowanie oferty instytucji kultury** |
| Lipiec 2017* |
7 | Wizyta studyjna 4 | Dobre praktyki – budowanie oferty instytucji kultury** |
| Sierpień/Wrzesień 2017* |
8 | Wizyta studyjna 5 | Dobre praktyki – budowanie oferty instytucji kultury** |
| Październik 2017* |
9 | Webinarium | Jak mówić o ofercie instytucji kultury? Jak ją prezentować w atrakcyjny sposób? | Online | Październik 2017* |
10 | Analiza zasobów i potrzeb |
| Lokalnie w miejscu działań instytucji | Kwiecień – Listopad 2017 |
11 | Budowanie oferty programowej instytucji kultury |
| Lokalnie w miejscu działań instytucji | Kwiecień – Listopad 2017 |
12 | Seminarium – podsumowanie projektu | Prezentacja Dobrych Praktyk – Oferty programowe instytucji kultury na rok 2018 (spotkanie wewnętrze dla uczestników programu) |
| Listopad 2017* |
13 | Konsultacje*** | Wsparcie w procesie badania lokalnych zasobów i potrzeb | Online**** | Kwiecień – Listopad 2017 |
14 | Ewaluacja projektu |
| Online | Listopad 2017 |
* Konkretne terminy spotkań będą zaproponowane podczas szkolenia (3-5 kwietnia 2017).
** Wizyty studyjne będą dotyczyły tematyki budowania oferty programowej instytucji kultury, ich szczegółowe tematy zostaną wybrane zgodnie z potrzebami uczestników projektu – na podstawie wyników „Diagnozy lokalnych zasobów”, prowadzonej podczas naboru.
*** Każdy uczestnik projektu będzie mógł skorzystać z konsultacji eksperckich w zakresie wsparcia w procesie badania lokalnych zasobów i potrzeb.
**** W wyjątkowych przypadkach przewidujemy konsultacje „na miejscu”, w instytucji kultury, wymagającej wsparcia.
Regulamin projektu Zaproś nas do siebie! w 2017 roku
Ilekroć w niniejszym Regulaminie jest mowa o:
- Organizatorze, należy przez to rozumieć Narodowe Centrum Kultury z siedzibą
w Warszawie, ul. Płocka 13, 01-231, wpisane do rejestru instytucji kultury
pod numerem 71/2006, NIP: 525-235-83-53; - Partnerze, należy przez to rozumieć instytucję kultury zgłaszającą się do Projektu;
- Projekcie, należy przez to rozumieć projekt Zaproś nas do siebie! 2017,
- Szkoleniach, należy przez to rozumieć szkolenia (w formie wizyt studyjnych, warsztatów, seminarium, spotkań eksperckich), organizowane przez Organizatora
w różnych miejscach w Polsce; - Koordynatorze, należy przez to rozumieć osobę ze strony Partnera, która koordynuje jego udział w Projekcie na każdym jego etapie i jest w stałym kontakcie
z Organizatorem; - Regulaminie, należy przez to rozumieć niniejszy Regulamin Projektu;
- Uczestniku, należy przez to rozumieć uczestnika szkolenia reprezentującego instytucję Partnera;
- Zgłoszeniu, należy przez to rozumieć zgłoszenie do udziału w Projekcie;
- Warsztacie, należy przez to rozumieć warsztat, organizowany w 2017 roku, w którym zobowiązani są wziąć udział Koordynatorzy;
- Seminarium, należy przez to rozumieć formę Szkolenia - spotkanie podsumowujące Projekt w formie seminarium;
- Wizycie Studyjnej, należy przez to rozumieć formę Szkolenia, organizowanego
przez Organizatora w różnych miejscach w Polsce. Wszystkie Wizyty Studyjne będą dotyczyły tematyki budowania oferty instytucji kultury; - Diagnozie, należy przez to rozumieć badanie lokalnych zasobów oraz potrzeb odbiorców, które Partner ma obowiązek przeprowadzić po uprzednim udziale w Warsztacie i przy wsparciu eksperta (-ów) zapewnionym przez Organizatora.
PROJEKT
W roku 2017 Projekt jest realizowany przez Organizatora w ramach programu Kadra Kultury.
PARTNERZY
- Partnerem może być dom, ośrodek lub centrum kultury posiadające status samorządowej instytucji kultury i wpisany do rejestru instytucji kultury.
- Partnerzy biorą udział w Projekcie na zasadzie dobrowolności.
SZKOLENIA
- Terminy Szkoleń zostaną ogłoszone przez Organizatora w kwietniu 2017 roku.
- Terminy Szkoleń oraz zobowiązania Partnera i Organizatora zostaną określone w obustronnie podpisanym porozumieniu, zwane dalej Porozumieniem.
ZGŁOSZENIE UCZESTNICTWA
- Warunkiem uczestnictwa w Projekcie jest wypełnienie Zgłoszenia i przesłanie go do Organizatora w formie elektronicznej.
- Rekrutacja Partnerów prowadzona będzie przez Organizatora.
- Organizator wybierze Partnerów zakwalifikowanych do udziału w Projekcie, kierując się następującymi kryteriami:
- CEL/MOTYWACJA DO UDZIAŁU W PROJEKCIE
- OPIS INSTYTUCJI PARTNERA
- DIAGNOZA ZASOBÓW LOKALNYCH
- PROFIL KOORDYNATORA
WARUNKI UCZESTNICTWA
- Wypełnienie Zgłoszenia jest równoznaczne z przyjęciem, akceptacją i zobowiązaniem do przestrzegania zapisów niniejszego Regulaminu.
- Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za działania podmiotów biorących udział w Projekcie oraz prawdziwość informacji zawartych w Zgłoszeniach.
ZOBOWIĄZANIA ORGANIZATORA
- Koordynacja Projektu w całej Polsce.
- Wybór ekspertów i zapewnienie ich udziału w Szkoleniach.
- Zapewnienie wsparcia ekspertów w prowadzonej przez Partnera Diagnozie.
- Zatwierdzanie materiałów promocyjno-informacyjnych w ciągu 3 dni
od ich otrzymania. - Organizacja i pokrycie kosztów Szkoleń, odbywających się w ramach Projektu.
- Promocja Projektu w skali ogólnopolskiej oraz wśród lokalnych władz samorządowych.
- Wydanie zaświadczeń o udziale w Projekcie dla Partnerów oraz Uczestników Szkoleń.
ZOBOWIĄZANIA PARTNERA
- Wyłonienie Koordynatora ze strony Partnera i zapewnienia jego udziału co najmniej w Warsztatach i Seminarium i jednym Szkoleniu.
- Rekrutacja Uczestników Szkoleń wewnątrz instytucji – na każde ze Szkoleń mogą być wydelegowani inni pracownicy.
- Aktywny dział w co najmniej 3 wybranych Wizytach Studyjnych.
- Umożliwienie Uczestnikom Szkoleń przekazania (w dowolnej formie) doświadczeń zdobytych na Szkoleniu pozostałym pracownikom Partnera, najpóźniej na 5 dni roboczych po Szkoleniu.
- Promowanie udziału w Projekcie z wykorzystaniem wytycznych Organizatora.
- Wysyłanie do zatwierdzenia przez Organizatora materiałów promocyjno-informacyjnych najpóźniej na 3 dni robocze przed ich publikacją.
- Przeprowadzenie prac badawczych dotyczących diagnozy lokalnych zasobów i potrzeb zgodnie z wytycznymi Organizatora.
- Wzięcie udziału w ewaluacji Szkoleń (badanie będzie prowadzone w formie ankiety elektronicznej).
- Zaplanowanie zmian programowych instytucji kultury i stworzenie „Oferty kulturalnej instytucji na rok 2018” oraz zaprezentowanie jej podczas Seminarium. Dostarczenie Organizatorowi ww. treści w formie prezentacji elektronicznej nie później niż na 10 dni roboczych przed planowanym Seminarium.
ZOBOWIĄZANIA UCZESTNIKA SZKOLEŃ
- Aktywne uczestnictwo w Szkoleniach.
- Przekazanie (w dowolnej formie) doświadczeń zdobytych na Szkoleniu pozostałym pracownikom Partnera, najpóźniej na 5 dni roboczych po Szkoleniu.
KOSZTY ZWIĄZANE Z PROJEKTEM
- Udział Partnera w Projekcie nie wymaga zapewnienia finansowego wkładu własnego.
- Partner zobowiązany jest do pokrycia kosztów podróży i kosztów delegacji Uczestników Szkoleń oraz kosztów podróży i delegacji Koordynatora biorącego udział w Warsztacie i Seminarium.
REZYGNACJA Z UDZIAŁU W PROJEKCIE
- Partner ma prawo zrezygnować z udziału w Projekcie przed podpisaniem Porozumienia. W takim wypadku powinien niezwłocznie poinformować o tym Organizatora za pośrednictwem poczty elektronicznej w ciągu 4 dni roboczych od dnia ogłoszenia wyników naboru.
- W ciągu 10 dni roboczych po ogłoszeniu wyników Naboru zostanie podpisane Porozumienie między Organizatorem, a Partnerem.
- W przypadku rezygnacji Partnera z udziału w Projekcie, po podpisaniu Porozumienia, Partner jest zobowiązany do pokrycia dotychczasowych kosztów poniesionych przez Organizatora.
- W wyżej wymienionych przypadkach Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru nowego Partnera spośród nadesłanych zgłoszeń.
ZMIANY TERMINÓW SZKOLEŃ
- Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu lub odwołania Szkolenia.
- W przypadku odwołania Szkolenia przez Organizatora, Partnerowi nie przysługuje zwrot poniesionych kosztów związanych z podróżą na Szkolenie.
ZAŚWIADCZENIE O UKOŃCZENIU SZKOLENIA
- Po zakończeniu Projektu Partner oraz uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ich ukończeniu.
- W uzasadnionych przypadkach Organizator zastrzega sobie prawo do odmowy wydania zaświadczenia o udziale w Projekcie, szczególnie w przypadku niepełnej obecności (wymagamy obecności na 80% zajęć).
OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
Partnerzy zobowiązują się do uzyskania i przekazania do Organizatora oświadczeń wszystkich reprezentujących ich uczestników ze zgodą na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie, z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2014 r., poz. 1182 ze zm.), przez Narodowe Centrum Kultury oraz wyrażają zgodę na wykorzystanie ich wizerunku w materiałach informacyjnych i promocyjnych opracowanych przez Organizatora.