Rozstrzygnięcie konkursu programu stypendialnego Młoda Polska 2016

Data publikacji: 12.02.2016
9 minut

W ramach XIII edycji Programu Stypendialnego MŁODA POLSKA, przeznaczonego dla młodych artystów - do 35 roku życia - wykazujących się wybitnymi osiągnięciami w reprezentowanych przez siebie dziedzinach - film, fotografia, muzyka, sztuki wizualne, literatura, taniec, teatr - złożono 726 wniosków o stypendium na 2016 rok.

Przyznano 92 stypendia.

Młoda Polska 2016 - wyniki
Młoda Polska 2016 - wyniki

 

FILM

 

 

1

Marcin

Banasiak

studia operatorskie w American Film Institute Conservatory Los Angeles

2

Matijos

Gebreselassie

zakup sprzętu i realizacja filmu animowanego pt. "The Roots"

3

Monika

Kuczyniecka

wyposażenie pracowni filmu animowanego i realizacja projektu z udziałem dzieci

4

Anita

Kwiatkowska-Naqvi

zakup sprzętu do animacji filmowej

5

Jakub

Michnikowski

zakończenie prac nad filmem fabularnym oraz dokumentacja filmów krótkometrażowych

6

Michał

Szcześniak

realizacja pełnometrażowego filmu dokumentalnego pt. "Film o rodzinie"

7

Jakub

Wroński

realizacja filmu animowanego oraz zakup sprzętu

 

FOTOGRAFIA

 

 

1

Marek

Berezowski

projekt fotograficzny pt. "Miastomorfozy"

2

Tomasz

Gotfryd

projekt fotograficzny dokumentujący opuszczone miejsca przestrzeni publicznej w Polsce

 

LITERATURA

 

 

1

Robert

Król

napisanie poematu pt. "Polka" oraz przygotowanie książki do druku

2

Marta

Kwaśnicka

napisanie zbioru opowiadań pt. "Granice ekspresji"

 

MUZYKA

 

 

1

Klaudia

Baca

zakup kontrabasu

2

Zuzanna

Bachmińska

zakup wiolonczeli z akcesoriami

3

Beniamin

Baczewski

nagranie i wydanie płyty CD z własnymi kompozycjami pt. "Bałtyckie Legendy"

4

Gabriela

Balcerek

zakup skrzypiec

5

Adam

Banaszak

wydanie płyty CD i publikacji książkowej o kompozytorach z Wielkopolski przełomu XIX i XX w.

6

Izabela

Berdy

zakup oboju i koszty testowania instrumentu

7

Monika

Całus

zakup waltorni i futerału

8

Bartłomiej

Dobrowolski

zakup kompletu klarnetów

9

Patrycja

Domagalska-Kałuża

zakup klawesynu koncertowego

10

Dominik

Domińczak

zakup kompletu klarnetów

11

Jakub

Dubik

zakup wiolonczeli mistrzowskiej

12

Maria

Dutka

nagranie kwartetów smyczkowych Szymona Laksa w interpretacji Messages Quartet

13

Amelia Bogna

Dziedzic

zakup mistrzowskich skrzypiec

14

Adam

Goździewski

zakup fortepianu do ćwiczeń

15

Ewa

Harasimiuk

zakup puzonów z akcesoriami

16

Anna

Huszcza

wyposażenie studia kompozytorskiego oraz wydanie płyty CD z własnym utworem

17

Sylwia

Janiak-Kobylińska

nagranie i wydanie płyty CD pt. "Bałtyckie Legendy" z kompozycjami Beniamina Baczewskiego.

18

Aleksandra

Janowska

zakup fletu poprzecznego

19

Jędrzej Ksawery

Jarocki

zakup akordeonu koncertowego

20

Judyta

Kluza

zakup skrzypiec oraz koszty podróży do warsztatu lutniczego

21

Martyna

Korzeniewska

zakup oboju

22

Krzysztof

Koszowski

zakup saksofonów z akcesoriami

23

Justyna

Kreft

zakup kopii klawesynu historycznego i transport do Polski

24

Roksana

Kwaśnikowska

wydanie płyty DVD z kwintetami fortepianowymi Roberta Schumanna i Dymitra Szostakowicza w wykonaniu Chopin Piano Quintet

25

Magdalena

Lech

wydanie płyty DVD z kwintetami fortepianowymi Roberta Schumanna i Dymitra Szostakowicza w wykonaniu Chopin Piano Quintet

26

Leszek

Lorent

zakup kotłów koncertowych

27

Robert

Łaguniak

zakup skrzypiec lutniczych koncertowych  oraz mistrzowskiego smyczka

28

Julia

Łozowska

zakup fortepianu

29

Małgorzata

Markiewicz

wydanie debiutanckiej płyty solowej

30

Mira

Marton

zakup mistrzowskich skrzypiec

31

Joanna

Martynus

zakup saksofonu altowego i sopranowego

32

Mateusz

Marut

zakup skrzypiec mistrzowskich

33

Grzegorz

Masłowski

zakup zestawu perkusyjnego wraz z akcesoriami

34

Oriana

Masternak

nagranie kwartetów smyczkowych Szymona Laksa w interpretacji Messages Quartet

35

Jarosław

Meisner

zakup puzonów z akcesoriami

36

Wojciech

Motyl

zakup fagotu

37

Jacek

Namysłowski

zakup puzonu oraz akcesoriów kompozytorsko - aranżerskich

38

Łukasz

Ojdana

zakup fortepianu gabinetowego wraz z akcesoriami

39

Damian

Oleksiak

zakup marimby

40

Dominik

Płociński

zakup mistrzowskiej wiolonczeli

41

Adam

Porębski

zakup multimedialnego sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem

42

Maciej

Prokopowicz

zakup dwóch puzonów tenorowych i futerału

43

Piotr

Scholz

nagranie i wydanie debiutanckiej płyty

44

Justyna

Skatulnik

zakup skrzypiec barokowych oraz smyczka barokowego

45

Roxana

Sobańska

zakup fletu poprzecznego wraz z akcesoriami

46

Katarzyna

Solecka

zakup skrzypiec barokowych

47

Tomasz

Sowa

zakup  klarnetów koncertowych

48

Krzysztof

Stanienda

wydanie płyty DVD z kwintetami fortepianowymi Roberta Schumanna i Dymitra Szostakowicza w wykonaniu Chopin Piano Quintet

49

Maria

Stanienda

wydanie płyty DVD z kwintetami fortepianowymi Roberta Schumanna i Dymitra Szostakowicza w wykonaniu Chopin Piano Quintet

50

Bartłomiej

Sutt

zakup koncertowego wibrafonu i perkusyjnego sterownika MIDI

51

Daniel

Szczepański

zakup trąbki i flugelhornu

52

Paulina Helena

Tomczuk

zakup skrzypiec i smyczka

53

Anna

Toporkiewicz

zakup skrzypiec i smyczka

54

Beata

Urbanek-Kalinowska

nagranie kwartetów smyczkowych Szymona Laksa w interpretacji Messages Quartet

55

Oliwia

Wantulok

zakup fletów i udział w warsztatach

56

Małgorzata

Wasiucionek

nagranie kwartetów smyczkowych Szymona Laksa w interpretacji Messages Quartet

57

Julia

Wrońska

zakup skrzypiec mistrzowskich

58

Michał

Zieliński

wydanie płyty DVD z kwintetami fortepianowymi Roberta Schumanna i Dymitra Szostakowicza w wykonaniu Chopin Piano Quintet

59

Weronika

Zych

zakup fletu poprzecznego

 

SZTUKI WIZUALNE

 

1

Tomasz

Baran

przygotowanie i wydanie publikacji własnych prac z lat 2012-2015

2

Julia

Bui Ngoc

realizacja filmu krótkometrażowego pt. "Świtezianka" z serii „Ballady i Romanse”

3

Małgorzata

Frąckiewicz

przygotowanie i wydanie książki dla dzieci o wynalazczyniach, odkrywczyniach i pionierkach

4

Jan

Godlewski

wyposażenie eksperymentalnej pracowni drewna

5

Łukasz

Izert

wyposażenie pracowni filmowych technik animacyjnych i papierowych

6

Lidia

Klein

przygotowanie i wydanie antologii tekstów dotyczących transformacji w polskiej sztuce, architekturze i projektowaniu

7

Natalia

Kopytko

przygotowanie i publikacja albumu pt. "Łysa Góra - ludzie i ceramika"

8

Hugon

Kowalski

Let' s  talk  about garbage  -  autorski  projekt  badawczy  na  Biennale  Architektury  w Wenecji 2016

9

Agata

Królak

projekt graficzny i druk zeszytu aktywności dla dzieci

10

Jakub

Mazurkiewicz

wyposażenie pracowni filmowych technik animacyjnych i papierowych

11

Daniel

Muzyczuk

przygotowanie publikacji "Notes from the Underground" dotyczącej zjawisk z pogranicza muzyki eksperymentalnej i sztuk wizualnych w Europie Środkowo-Wschodniej po 1968 roku

12

Ewa

Opałka

przygotowanie publikacji na temat rzeźby polskiej pt. "Eliminacje. Rozmowy z Wandą Czełkowską"

13

Joanna

Rzezak

napisanie i zaprojektowanie książki (activity book) dla dzieci o funkcjonowaniu i estetyce miasta

14

Mikołaj

Sobczak

studia w  Kunstakademie Münster Hochschule für Bildende Kunste

15

Natalia

Uryniuk

projekt interaktywny dla dzieci wraz z publikacją o organizmach żyjących w Bałtyku

 

TANIEC

 

 

1

Adrianna

Rieske

studia w Hochschule für Musik und Theater München

 

TEATR

 

 

1

Szymon

Adamczak

studia w Das Arts de Theaterschool Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten

2

Kamil Paweł

Dominiak

nauka treningu głosowego metodą Estill w studio Maureen Scott w Londynie

3

Anna

Mierzwa

"Kalinowe noce" - monodram muzyczny

4

Mateusz

Mirek

studia aktorskie w The Royal Central School of Speech and Drama, University of London

5

Małgorzata

Warsicka

"Dzieje upadków" - spektakl muzyczny na podstawie "Kuzynki Bietki" H. Balzaca

6

Robert

Zawadzki

realizacja spektaklu pt. "Między słowami" na podstawie sztuki pt. "Quietly" Owena McCafferty