II Ogólnopolska Konferencja Wolontariat w Kulturze - logo
Łazienki Królewskie, Agrykoli 1, 00-460 Warszawa

II Ogólnopolska Konferencja „Wolontariat w kulturze“ – rejestrujemy uczestników!

Piątek, 10-11-2017 - Niedziela, 26-11-2017
Łazienki Królewskie, Agrykoli 1, 00-460 Warszawa

Już 4 grudnia w pięknych przestrzeniach Muzeum Łazienki Królewskie spotkamy się, żeby rozmawiać o znaczeniu wolontariatu w kulturze! Przed nami dzień wypełniony panelami dyskusyjnymi, warsztatami, prezentacjami najciekawszych projektów i konsultacjami z ekspertami. Miło nam poinformować, że wydarzenie Honorowym Patronatem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, I wicepremier - prof. dr hab. Piotr Gliński!

Konferencję, która w tym roku odbywa się pod hasłem "Wolontariat w kulturze: uczestnictwo, społeczność, rozwój" organizuje Narodowe Centrum Kultury, w partnerstwie z Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Powstania Warszawskiego i Fundacją Kronenberga. Już po raz drugi pracownicy sektora kultury i eksperci z zakresu wolontariatu z całego kraju spotkają się, żeby wymieniać się doświadczeniami, dobrymi praktykami, czerpać inspiracje i rozwijać kompetencje.

Pomysł na tegoroczną konferencję zrodził się z przekonania, że wolontariat to nie tylko uzupełnienie zadań pracowników instytucji kultury, ale bardzo ważny obszar budowania zaangażowanej działalności - mówi Marta Walkowska-Lipko, kierownik Centrum Wolontariatu Muzeum Powstania Warszawskiego i jedna z prelegentek konferencji. - Zastanowimy się, jak tworzyć przestrzeń do takiego zaangażowania? Jak rozwijać naszą organizację i jak umożliwiać rozwój wolontariuszom?

 

Wolontariat w kulturze od kuchni

Pomogą nam w tym zaproszeni eksperci, uczestniczący w szeregu paneli dyskusyjnych oraz trenerzy, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się podczas odbywających się równolegle warsztatów. Uczestnicy będą mogli wybrać jeden z pięciu tematów: wolontariat szkolny, międzypokoleniowy, międzynarodowy, e-wolontariat oraz budowanie wolontariatu długofalowego. Na deser – zaprosimy do udziału w sesji posterowej, prezentującej projekty zrealizowane w ramach konkursu grantowego Fundacji Kronenberga. Swoimi receptami na wolontariat w kulturze podzielą się m.in. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Gminny Ośrodek Kultury w Ujeździe. Sesja będzie także wyjątkową okazją do rozmów i konsultacji z ekspertami, panelistami i trenerami, którzy pozostaną do Waszej dyspozycji!

 

Zarejestruj się!

Na II Ogólnopolską Konferencję „Wolontariat w kulturze” zapraszamy koordynatorów i osoby odpowiedzialne za wolontariat w instytucjach kultury, a także tych, którzy przygotowują się do przejęcia obowiązków związanych z zarządzaniem wolontariuszami lub projektami z ich udziałem. Mile widziani są zarówno reprezentanci instytucji już doświadczonych w prowadzeniu wolontariatu, jak i tych dopiero planujących jego wdrożenie.

Udział w konferencji i towarzyszących jej warsztatach jest bezpłatny. Uczestnikom zapewniamy także obiad oraz przerwy kawowe. Koszty przyjazdu na konferencję oraz nocleg uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.

FORMULARZ REJESTRACYJNY aktywny jest od 10 do 26 listopada. Decyduje kolejność zgłoszeń! Zakwalifikowane osoby otrzymają potwierdzenie udziału do 27 listopada.

II Ogólnopolska Konferencja “Wolontariat w Kulturze” to wydarzenie towarzyszące inicjatywie Kulturalny Bilet Wolontariusza. Przypominamy jednak, że zgłoszenie swojej instytucji do udziału w niej nie jest jednoznaczne z rejestracją na konferencję!

Pobierz

Powiązane arykuły